Alert IMGW: Nadciągają silne wiatry!

Hanna Skowron 16.03.2019
wietrzna pogoda
Fotografia: Schutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla siedmiu województw. Panujące warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Weekend rozpoczął się wietrznie. Taka pogoda utrzyma się jeszcze co najmniej jeden dzień. Po piątkowych, silnych porywach wiatru na Pomorzu, pogoda da się we znaki pozostałym mieszkańcom kraju.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

W tych częściach kraju Instytut zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenie komunikatów pogodowych. Silny wiatr może powodować straty materialne oraz stanowić zagrożenie zdrowia i życia. W pozostałych województwach IMGW nie prognozuje zagrożeń pogodowych.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w niedzielę?

Koniec weekendu zapowiada się bardziej optymistycznie. Temperatura wynosić będzie od 9°C do 12°C nad morzem i na Suwalszczyźnie, do 15°C w centrum i 19°C na południu. Przelotnych opadów spodziewać możemy się na północy, natomiast na południu pokaże się sporo słońca.

Zobacz także: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Jeśli nie musisz, to nie wychodź z domu! 

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, która pora roku jest dla ciebie!

Na zdjęciu został przedstawione drzewo w czterech sceneriach: zimowej, wiosennej, jesiennej, letniej.
Rozwiąż quiz

Którą porą roku jesteś?

Na zdjęciu został przedstawione drzewo w czterech sceneriach: zimowej, wiosennej, jesiennej, letniej.

1. Który z tych kolorów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów