Zdjęcie zwłok małego Syryjczyka obiegło cały świat! Jego zabójców skazano właśnie na 125 lat więzienia

Alan Kurdi w koszuli i z szelkami na placu zabaw
Fotografia: REX Shutterstock/EAST NEWS

Zwłoki 2-letniego Alana Kurdiego obiegły świat w błyskawicznym tempie. Mężczyźni odpowiedzialni za śmierć chłopca i 11 innych uchodźców usłyszeli wyrok.

O tej sprawie głośno było kilka lat temu. W 2015 roku na jednej z tureckich plaż znaleziono zwłoki 2-letniego chłopca. Ofiarą okazał się być Alan Kurdi, który zginął podczas nielegalnego przepływu emigrantów z Syrii do Europy. Zdjęcia zwłok chłopca w błyskawicznym tempie obiegły wówczas media, stając się tym samym symbolem cierpienia uchodźców na całym świecie. Teraz wyrok usłyszeli mężczyźni odpowiedzialni za całą sytuację

Zobacz także: Ratownik TOPR nominowany do nagrody "Wyczyn Roku". Skoczył z najwyższego wodospadu świata!

Alan Kurdi: zabójcy małego Syryjczyka skazani na 125 lat więzienia!

Rozprawa dotycząca śmierci małego Syryjczyka wydawać się mogło, że nie miała końca. Teraz jednak winowajcy usłyszeli wyrok.

Jak donosi "The New York Times", powołując się na tureckie media, 3 mężczyzn, którzy mieli spowodować śmierć 2-latka, zostało skazanych na 125 lat więzienia.

Alan wraz z całą swoją rodziną znalazł się w grupie uchodźców, którzy byli transportowani z Turcji na grecką wyspę Kos. Płynęli pontonem, w związku z czym niezwykle łatwo było o tragedię. W pewnym momencie zdarzył się wypadek, w którym zginęło dwunastu uchodźców. W tej grupie znaleźli się Alan, jego mama oraz 5-letni braciszek. 

Władze tureckie aresztowały 3 przemytników, którzy odpowiadali wówczas za całą akcję. Teraz mężczyźni usłyszeli wyrok. Turecki sąd skazał ich na 125 lat więzienia.

Zobacz także: Chcesz wyjechać na koniec świata i uciec od ludzi? Oto praca twoich marzeń!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów