Aktorka "M jak miłość" o walce z rakiem. "Okazało się, że to niestety jest złośliwe"

Marianna Bereza 14.10.2019
Monika Krzywkowska
Fotografia: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Gwiazda opowiedziała o swoich zmaganiach.

Monika Krzywkowska to ceniona aktorka teatralna i filmowa. Widzowie mieli okazję poznać ją głównie dzięki rolom w takich produkcjach jak: "M jak miłość", "Samo życie" czy "39 i pół tygodnia".

Gwiazdę mogliśmy również podziwiać na dużym ekranie w filmach: "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "Suplement" czy "Wkręceni". Aktorka zniknęła na jakiś czas ze świata show-biznesu, ponieważ zmagała się z rakiem. Teraz wróciła wspomnieniami do tego okresu.

Monika Krzywkowska zmagała się z rakiem

Cztery lata temu Krzywkowska po raz pierwszy przyznała się do tego, że pokonała chorobę nowotworową. Ostatnio w "Dzień dobry TVN" aktorka wspominała trudny okres zmagania z nowotworem. Okazało się, że zauważyła na swoim ciele znamię, które ją zaniepokoiło.

Prasując rano przed telewizorem, oglądałam "Dzień dobry TVN" z panią dermatolog, która mówiła o różnych rzeczach, na które trzeba uważać. Zauważyłam, że mam znamię, które podpada pod ten niedobry opis. Wasz program sprowokował mnie do tego, żeby wyruszyć i zbadać, co to jest. Wtedy okazało się, że to niestety jest złośliwe, nie było ku temu wątpliwości - mówiła.

Po wizycie u specjalisty i otrzymaniu wyniku histopatologii jej obawy się potwierdziły. Okazało się, że aktorka miała czerniaka. Na szczęście, dzięki wczesnej diagnozie Monika pokonała nowotwór.

Skończyło się szczęśliwie dla mnie. To było tak wcześnie odkryte, że nie zdążyłam doświadczyć najgorszych stron walki z rakiem. Ten czerniak jest czymś tak okropnym, ale można przez to przejść, jak jest szybciutko wykryty, a można go też nie przeżyć - dodała.

Mamy nadzieję, że historia aktorki przekona inne osoby, że warto się badać i obserwować swój organizm.

Zobacz także: Sablewska o medycynie estetycznej: "Nie ukrywam, że przesadziłam"

Oglądasz "M jak miłość"? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym fanem

Rozwiąż quiz

Quiz dla prawdziwych fanów "M jak miłość"

1. W którym roku został wyemitowany pierwszy odcinek "M jak miłość"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów