Airbnb pozwoli zarobić i dobrze się bawić, a nie tylko wynająć mieszkanie

Redakcja 18.11.2016
Turyści na statku pirackim
Fotografia: Pixabay

Słuchanie francuskiego jazzu na backstage'u, nauka malarstwa w Los Angeles. Airbnb pokazuje nowy wymiar wakacji. 

W Los Angeles odbyła się konferencja Airbnb Open. Jak podaje serwis Mashable.com, prezes aplikacji Brian Chesky, zdradził na niej plan, który zakłada, że od teraz firma będzie zajmowała się nie tylko wynajmem mieszkań i pokoi od osób prywatnych, ale także obejmie szeroko pojętą turystykę. To daje użytkownikom więcej możliwości zarobku, a podróżnikom zapewni szeroki wachlarz możliwości spędzenia czasu podczas wakacji. Koniec turystyki tradycyjnej - od muzeum do muzeum. Pora nauczyć się czerpać z odwiedzanych miejsc w stu procentach.

Nowy dodatek do aplikacji Airbnb nazywa się Trips. Jak twierdzą jego twórcy, ma on zapewnić "doświadczenia", czyli atrakcje. Aplikacja połączy podróżników z mieszkańcami, którzy będą oferowali nietypowe rozrywki, będą swojego rodzaju przewodnikami. Spotkanie lokalsów z turystami może trwać kilka godzin albo kilka dni. To ma być coś więcej niż zwykłe oprowadzanie po mieście - to raczej obietnica, że odwiedzający zobaczą miejsca i doświadczą przygód, które nie byłyby dla nich dostępne, gdyby korzystali tylko z pomocy informacji turystycznej.

Styl życia
Fotografia: airbnb.pl
Rozrywka
Fotografia: airbnb.pl

Obustronne korzyści

Trips jest również rozwiązaniem dla osób, które chcą zarobić dodatkowe pieniądze, ale nie chcą lub nie mogą gościć turystów w swoim domu. Atrakcje pokazują się w wyszukiwarce aplikacji - tak samo jak noclegi. Póki co dostępnych jest około 500 aktywności w 12 miastach na świecie - w Los Angeles, San Francisco, Miami, Detroit, Hawanie, Londynie, Paryżu, Florencji, Nairobi, Kapsztadzie, Tokio i w Seulu. Do wyboru są dwa rodzaje atrakcji. Kilkudniowa wycieczka - na przykład surfowanie i spanie na campingu w Los Angeles, trzydniowa wycieczka szlakiem serów w Paryżu, a jeśli ktoś ma niewiele czasu, może wybrać kilkugodzinne doświadczenie, takie jak na przykład lekcje fotografii nocnej w Seulu. 

Airbnb nie rozdziela doświadczeń na lepsze i gorsze. Najważniejsze jest to, aby łączyły ludzi z miejscem, do którego przyjechali. Jak podaje Mashable.com, cena większości aktywności to mniej niż 800 złotych. Osoby wystawiające atrakcję same ustalają jej cenę, a każdy, kto wziął w nim udział, wystawia potem ocenę.

Jednym z najbardziej intrygujących aspektów doświadczeń jest to, że Airbnb może służyć do kontaktowania się z podróżnikami i zarabiania na tym pieniędzy, nawet bez udostępniania pokoju w swoim domu - powiedział Mike Curtis z Airbnb w rozmowie z Mashable.com. 

Nad jakością doświadczeń, w przeciwieństwie do wystawianych mieszkań, będą czuwali pracownicy Airbnb. Każdą zarejestrowaną atrakcję sprawdzą i wypróbują. Doświadczenie ma spełniać wymagania aplikacji - ma mieć dobrą jakość i być bezpieczne. Twórcy Trips zapewniają, że chętni do podzielenia się doświadczeniem w miejscu, które nie znajduje się wśród 12 aktywnie działających miast, mogą zarejestrować swoją propozycję, którą firma rozpatrzy. Jeśli w danym mieście uzbiera się kilka propozycji - Airbnb wprowadzi je w obieg.

Sport
Sztuka i projektowanie
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów