Agata Wróbel tłumaczy się z internetowej zbiórki. "Nikogo do niczego nie zmuszałam"

Julita Buczek 22.03.2019
Piotr BLAWICKI/East News
Fotografia: Piotr BLAWICKI/East News

Agata Wróbel postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, które miały pomóc wyjść jej z problemów zdrowotnych oraz finansowych. Niestety nie wszystko potoczyło się po jej myśli!

Paręnaście lat temu Agata Wróbel była najsłynniejszą polską sztangistką. Mistrzyni świata postanowiła zakończyć swoją karierę sportową z powodu problemów zdrowotnych. Wróbel zmagała się z zapaleniem wątroby typu C, a następnie z cukrzycą oraz depresją. Jak się okazało, kobieta ma również poważne problemy finansowe. W styczniu postanowiła poprosić swoich fanów o pomoc i zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy.

Zobacz także: Ania Lewandowska zaraziła córkę miłością do sportu. Pokazała zdjęcia ze wspólnego treningu

Agata Wróbel zbiera pieniądze na leczenie

Na portalu zamieściła szokujący opis swojej choroby i problemów finansowych, z którymi musi zmagać się każdego dnia. Nic więc dziwnego, że wierni fani postanowili odpowiedzieć na apel sportsmenki. Agata chciała wtedy zebrać 20 tysięcy złotych, które mogłaby przeznaczyć na regularne spotkania z psychologiem oraz częściowe pokrycie długów. Odzew internautów, jaki otrzymała, przerósł jej oczekiwania. Jak się okazało, sztangistka zebrała ponad 140 tysięcy złotych!

Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. Kiedy moja kariera się skończyła zbyt wcześnie. Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi przez naiwność dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu, w ciągu krótkiego czasu. Nagła śmierć mojej mamy w 2016 r. Jest czymś, czego wciąż nie mogę zaakceptować po dziś dzień. Choruje na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja leki napady paniki towarzysza mi codziennie. Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania odnaleźć siebie sprzed lat. Każdy ma swoje problemy choroby dobre złe dni, każdy ma swoja historie życia, której nie da się opowiedzieć w parunastu zdaniach. Wiem, że miałam wielu fanów, gdy rywalizowałam na pomoście, jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna. Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomóc, jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć pomocy) powiedzieli, że ja też mam prawo o nią poprosić. Anna, Katarzyna, Katarzyna. Dziękuję wam za wsparcie i każdemu z osobna którzy zaoferowali pomoc.

Sztangistka wydała specjalne oświadczenie

Niestety po kilku tygodniach kontakt z Wróbel się urwał. Jej były trener w rozmowie z portalem WP wyznał, że Agata "od dłuższego czasu nie dzwoni". Takie zachowanie Agaty bardzo zdziwiło jej fanów. Na stronie zbiórki kobieta postanowiła ukryć zebraną wówczas kwotę, jak się okazało, wpłat można było dokonywać dalej. Sztangistka postanowiła odpowiedzieć na pytania, które od dłuższego czasu pojawiały się w sieci. 

Poprosiłam o pomoc i nikogo do niczego nie zmuszałam. Przykro mi, że niektóre osoby uważają, że skoro coś wpłaciły, to teraz nie mam prawa do żadnej prywatności i mam opowiadać co dokładnie robię i na co idą pieniądze. Wydawało mi się, że jest to szczera i bezinteresowna pomoc. Wierzę, że w wielu przypadkach tak jest - pisze Agata. Jest mi bardzo przykro z powodu hejtu. Nie wiecie, jak to boli. Przecież to miała być pomoc na mój nowy start, żeby wyjść na prostą, zwłaszcza zdrowotnie. Oprócz stanów opisanych na zrzutce mam jeszcze inne choroby i schorzenia zmartwienia i trochę badań do zrobienia, a strach nie wpływa dobrze na psychikę. Fani mi pomogli. Ja też mogłam pomóc wielu osobom, dzieciom i fundacjom zwierzęcym, bo kocham zwierzęta i nie jestem obojętna na krzywdę innych. Fanom kiedyś znów podziękuję przed kamerą. Tym prawdziwym, gdy już będę w stanie.

PEDRO UGARTE/East News
Fotografia: PEDRO UGARTE/East News

Co sądzicie o całej sprawie?

Zobacz także: Ma 24 lata i dwójkę dzieci. Na Instagramie zarabia miliony!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów