Współautor książki Rozenek o in vitro zarzuca jej kłamstwo. Gwiazda odpowiada

Hanna Skowron 12.04.2019
Małgorzata Rozenek
Fotografia: Instagram.com/m_rozenek

Takiej reakcji gwiazda się nie spodziewała!

Kolejna afera z udziałem Małgorzaty Rozenek! Tym razem poszło o nową książkę, którą gwiazda firmuje swoim nazwiskiem. Jeden ze współautorów zarzucił gwieździe kłamstwo i podważył jej udział w tym projekcie. Perfekcyjna Pani Domu postanowiła zabrać głos w tej sprawie.

Ojciec dominikanin zaprzecza, że Rozenek napisała książkę o in vitro

Przypomnijmy, że niedawno Małgorzata Rozenek pochwaliła się na Instagramie swoją nową książką "In vitro. Rozmowy intymne". Niedługo po publikacji tego posta jeden ze współautorów książki, ojciec dominikanin Paweł Gużyński, zamieścił na Facebooku list otwarty do Perfekcyjnej, w którym zaprzeczył, jakoby gwiazda miała być autorką tej pozycji. W sieci natychmiast zawrzało.

Po pierwsze, wywiady nie zostały przeprowadzone, zebrane i opracowane kosztem Pani wielomiesięcznej żmudnej pracy - zaznacza delikatnie dominikanin.

Gużyński dodał, że Rozenek nie przeprowadzała wywiadów ze swoimi rozmówcami:

Do udzielenia wywiadu, który ukazał się w książce firmowanej Pani imieniem i nazwiskiem, nie zniechęcił mnie ani Pani status celebrytki, ani wielce prawdopodobna negatywna reakcja własnego środowiska. Niemniej nie mogę pozostać obojętny na fakt, iż tak bezceremonialnie przedstawia się Pani jako autorka wywiadów, które przeprowadził i opracował ktoś zupełnie inny (…). Nie aprobuję faktu, że publicznie uznaje się Pani za autorkę książki, do treści której nie przyłożyła Pani ręki w stopniu uprawniającym do nadania sobie miana jej autorki - napisał Gużyński.

Na odpowiedź Rozenek nie trzeba było długo czekać. Gwiazda zamieściła na Instgaramie oświadczenie, w którym zaprzecza słowom ojca dominikanina:

Podważanie mojego wieloletniego zaangażowania w temat In vitro i autorstwa książki jest niestosowne i krzywdzące (...). Książka "In vitro. Rozmowy intymne" jest moim autorskim pomysłem, który zaproponowałam wydawnictwu Prószyński i S-ka. Przez wiele miesięcy przygotowywałam merytorycznie każdą rozmowę i merytorycznie ją opracowywałam. We wstępie mojej książki dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w projekcie. Wyjaśniam też kulisy i charakter jego powstawania - napisała.

Wydawca książki postanowił zabrać głos w sporze. Na fanpage'u Prószyński i S-ka pojawiło się oficjalne oświadczenie:

Pragniemy podkreślić, że przez wiele miesięcy Małgorzata Rozenek-Majdan brała udział we wszystkich etapach powstawania książki "In vitro. Rozmowy intymne". Podważanie jej autorstwa w przypadku książki poruszającej temat, w który jest od wielu lat publicznie i osobiście zaangażowana, jest tym bardziej krzywdzące. Przykro nam, że odwraca uwagę od społecznej debaty, którą chcieliśmy rozpocząć za sprawą tego projektu wydawniczego - dodaje redaktor książki Michał Nalewski oraz zespół Wydawnictwa Prószyński Media.

Po której stronie stoicie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów