Adidas zamyka wszystkie swoje sklepy z tą linią produktów. To następstwo zmiany strategii

Katarzyna Mordalska 11.01.2017
adidas
Fotografia: East News

Marka Adidas Neo powstała w 2012 roku. Teraz gigant odzieży i akcesoriów sportowych zmienia strategię.

Marka Adidas zamknęła w Polsce sklepy dedykowane serii dla nastolatków Adidas Neo w związku ze zmianą profilu sprzedaży. Młodzi fani nie mają jednak powodu do zmartwień. Produkty nie znikną ze sprzedaży całkowicie, nie będą jedynie dostępne w stacjonarnej dystrybucji, w specjalnie powstałych w tym celu salonach sprzedaży. W Polsce od 2014 roku funkcjonowały trzy sklepy - dwa w Warszawie i jeden w Poznaniu.

Przez ostatnie pięć lat marka Neo rozwinęła się od małego start-upu do mocnego, wertykalnego biznesu, którego wartość sprzedaży w 2015 roku przekroczyła 1 bilion euro. Częścią tych działań było stworzenie sklepów pilotażowych w całej Europie, aby zdobyte przy tym doświadczenie wykorzystać w rozwoju biznesu – tłumaczy Piotr Szeleszczuk, który jest odpowiedzialny za komunikację marki Adidas w Polsce, a jego wypowiedź przytacza portal Businessinsider.com.pl.

Promocja na fali związku

Adidas Neo to profil działalności marki, koncentrujący się na potrzebach młodzieży w wieku 14-19 lat. Ideą, która przyświecała Adidasowi, było nadążanie za tempem życia nastolatków, w związku z czym nowe kolekcje błyskawicznie trafiały do sprzedaży. Nie dziwi zatem także wybór „twarzy” do promocji marki, w którą firma postanowiła zaangażować Selenę Gomez i Justina Bibera.

Para nie wystąpiła we wspólnej sesji zdjęciowej, ale doniesienia dotyczące ich związku z całą pewnością sprawiły, że także marka nabrała rozgłosu. Wybór idoli nastolatków do kampanii promocyjnej nie był ze strony Adidasa kwestią przypadku. O młodej parze bywało swego czasu naprawdę głośno. Nie brakowało doniesień o rzekomym ślubie, wzajemnych oskarżeń, rozstań i powrotów.

Obecnie Selena Gomez i Justin Bieber nie są razem, ale nadal jest o nich głośno. Fani wciąż mają nadzieję na szczęśliwy powrót, a jeden z nich, pod koniec ubiegłego roku wypuścił do sieci nagranie-przeróbkę, w którym połączono występy celebrytów w programie „Carpool Karaoke” tak, by wyglądały na wspólny.

selena gomez
Fotografia: East News
justin bieber
Fotografia: East News

Gdzie kupić buty Adidas Neo?

Wycofanie ze sprzedaży w salonach jest podyktowane określonym planem działania na rzecz dalszego rozwoju. Kluczowym rynkiem dla adidasa w Europie jest rynek niemiecki, ale salony były obecne także w Polsce. Kilkuletnie doświadczenie w obecności salonów na rynku pozwoliło na wyciągnięcie wniosków, że korzystniejsza jest dystrybucja we współpracy z partnerami oraz sprzedaż internetowa.

Produkty nadal są dostępne w sklepie online marki Adidas oraz w stacjonarnych sklepach obuwniczych, jak CCC i Deichmann oraz w sklepach sportowych, jak między innymi Martes Sport czy Sizeer.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów