Adele, Beyonce i Kelly Rowland udają sklepowe manekiny. Nowe wyzwanie podbija Internet

Redakcja 10.11.2016
Beyonce i Kelly Rowland w Mannequin Challenge
Fotografia: www.instagram.com/kellyrowland

Mannequin Challenge szybko zyskuje na popularności. Do zabawy dołączyły nawet gwiazdy światowego formatu. 

Wszyscy pamiętają Ice Bucket Challenge, na którego punkcie oszalał cały świat. Aktorzy, politycy, sportowcy, milionerzy, a nawet prezydent Barack Obama, wzięli udział w zabawie. Zasady były bardzo proste - wystarczyło wylać na siebie kubeł lodowatej wody i nominować do tego zadania kolejne osoby. Ale nie były to nic nie znaczące popisy, a wspieranie fundacji zajmującej się leczeniem chorych na stwardnienie zanikowe boczne. 

Po Ice Bucket Challenge szybko pojawiły się kolejne wyzwania. Najnowszym z nich jest Mannequin Challenge. Na pomysł The Mannequin Challenge wcale nie wpadli ci znani z pierwszym stron gazet. To pomysł uczniów jednego z liceum na Florydzie. Film wrzucili do sieci wraz z dopiskiem #themannequinchallenge. Ponieważ bardzo się spodobał, szybko znalazł nowych naśladowców. 

Zadanie, jak każde tego typu, nie jest skomplikowane. Pierwszym krokiem jest znalezienie osób, które chętnie wezmą udział w zabawie. Następnie trzeba nakręcić film, w którym wszyscy biorący udział udają manekiny ustawione w dowolnych pozycjach. Im oryginalniejszy pomysł, tym oczywiście lepiej. Trzecim krokiem jest udostępnienie filmu na Facebooku, Instagramie lub Twitterze wraz z hashtagiem #themannequinchallenge.

Wyzwanie cieszy się coraz większą popularnością i coraz więcej światowych gwiazd bierze w nim udział. Jak podaje portal People.com, wzięły już w nim udział Adele, Beyonce, Kelly Rowland, Michelle Williams, Kevin Hart, Hillary Clinton, a nawet piłkarze Borussii Dortmund. 

Gwiazdy udają manekiny 

Największą kreatywnością wykazała się bez wątpienia Adele. Piosenkarka i jej znajomi odegrali scenę wprost z klasycznego westernu. Wideo jest oczywiście czarno-białe i nie brakuje w nim obowiązkowych rekwizytów. Mamy więc i kapelusze, i długie płaszcze, i odrobinę przemocy - jak to na Dzikim Zachodzie bywa. Usłyszeć też możemy świetną muzykę, która doskonale wpisuje się w panujący w filmiku klimat.

Warte obejrzenia jest również wideo dziewczyn z Destiny’s Child, które swoje solowe kariery zawdzięczają właśnie występom w tym zespole. Beyonce, Kelly Rowland i Michelle Williams w opublikowanym wideo pokazują, że mają do siebie dystans. Bajkowa sceneria, kolorowa piłka, fantastyczne nastroje i…ta zła, która czai się tuż za plecami Beyonce Knowles. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów