A gdyby do każdego dania dodać Meryl Streep? Te kolaże łączą świat filmu i kulinariów

Redakcja 22.08.2016
Meryl Streep
Fotografia: www.instagram.com/tasteofstreep

Aktorka została bohaterką jednego z najzabawniejszych, a przy okazji najlepiej zrealizowanych projektów. 

Mało jest takich artystów, którzy cieszą się tak dużym szacunkiem jak Meryl Streep. Każdy film z jej udziałem, nawet jeśli nie jest wybitny, ogląda się z przyjemnością. To zasługa jej talentu i charyzmy. Gdyby aktorka w latach 70. posłuchała producenta filmu "King Kong", który stwierdził, że jest za brzydka do roli w tym filmie i ma małe szanse na karierę, światowa kultura byłaby o wiele bardziej uboga.

Meryl Streep ma na koncie prawie 50 nagród - w tym trzy Oscary. W kinach wyświetlany jest właśnie film "Boska Florence", który mimo umiarkowanie entuzjastycznych opinii krytyków, cieszy się dużym zainteresowaniem widzów - obraz zarobił już ponad 16 milionów dolarów. Rola aktorki określana jest jako zjawiskowa i bezkonkurencyjna, więc nie ma się czemu dziwić, że ogromna miłość fanów wyrażana jest na różne sposoby. Jednak profil na Instagramie Taste of Streep, bije na głowę wszystkie laurki i pochwały. 

"Czego więcej mógłbyś chcieć?" - tak brzmi krótki opis konta. Jego założenie jest proste - im bardziej kiczowate i fantazyjne kolaże, tym lepiej. To coś jak synestezja, z tą różnicą, że twórcy nie kojarzą liter z kolorami, ale stylizacje Meryl Streep z jedzeniem. Aktorka na tle połyskujących materiałów przytula się do sosu sriracha, odpoczywa w czekoladce, pozuje z ogórkami kiszonymi, siedzi na kanapce z guacamole. Kolaż nawołujący do jej najnowszego filmu "Boska Florence" przedstawia główną bohaterkę w sałatce ziemniaczanej. 

Naprawdę nie wiem jak mam to rozumieć. Ludzie widocznie mają zbyt dużo wolnego czasu - powiedziała aktorka w rozmowie z "WSJ Magazine".

Wszystko, co jest publikowane na profilu Taste of Streep, jest utrzymane w konwencji kontrolowanej brzydoty i obciachu. Ten profil przedstawia sztukę, którą Susan Sontag prawdopodobnie zaliczyłaby do zjawiska kampu. Co ciekawe, konto obserwuje obecnie ponad 126 tysięcy osób. Jak widać, jest całkiem sporo fanów takiej twórczości. 

Zobacz najlepsze kolaże z Meryl Streep

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów