Wyzwanie tego 99-latka podbija sieć. Zebrał już 9 milionów dolarów na walkę z koronawirusem!

Julita Buczek 16.04.2020
99-latek zbiera pieniądze
Fotografia: -/AFP/East News

99-letni weteran wojenny zebrał ponad 9 milionów dolarów na rzecz brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia, walczącej z COVID-19.

Na całym świecie notuje się coraz więcej zachorowań na COVID-19. W związku z tym wiele państw wprowadziło różne obostrzenia, które mają na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa zachorowania.

Wiele gwiazd i celebrytów przekazało pieniądze, które mają pomóc w walce z pandemią. Zbiórkę postanowił zorganizować również pewien 99-latek.

99-latek zebrał 9 milionów dolarów na walkę z pandemią

Tom Moore jest byłym kapitanem armii brytyjskiej. Służył w Indiach i Birmie. Postanowił on zorganizować nietypową zbiórkę pieniędzy. Tom zorganizował sam sobie wyzwanie, przy pomocy balkonika, który pomaga mu w poruszaniu się, miał pokonywać 10 okrążeń dziennie wokół swojego ogrodu w Bedfordshire. Wyzwanie podjął przed swoimi setnymi urodzinami. W pierwotnym założeniu chciał zebrać 1250 dolarów.

Jak się okazało, wyzwanie starszego pana tak spodobało się internautom, że po kilku dniach 99-latek zebrał ponad 9 milionów dolarów. Moore chce kontynuować swój projekt. Pieniądze trafią do NHS Charities Together, kolektywu, który wspiera personel medyczny, wolontariuszy, placówki i pacjentów NHS, finansowanego ze środków publicznych brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej, który powstał po drugiej wojnie światowej.

To absolutnie niewiarygodne. Kiedy zaczynaliśmy, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy choćby zbliżoną kwotę- powiedział Tom w rozmowie z BBC.

Gratulujemy!

Zobacz także: Minister zdrowia zapowiada łagodzenie obostrzeń po 19 kwietnia! Co będzie można po tym czasie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów