93-letnia poetka recytuje wiersz. To nagranie chwyta za serce!

Magdalena Barszczak 15.02.2019
pani Krysia, 93-letnia poetka
Fotografia: Facebook.com/malibracia

Film zamieszczony na Facebooku Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich wzrusza do łez!

Pani Krysia jest podopieczną Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, które wspiera starsze i samotne osoby. Ma 93 lata, jest niewidoma i bardzo słabo słyszy. W internecie furorę robi nagranie, w którym seniorka recytuje napisany przez siebie wiersz! Ten film wzrusza do łez!

Zobacz także: Polka mieszkająca w Chicago przekazała pokaźny datek schronisku dla zwierząt 

Na co dzień, już od 9 lat, 93-latką opiekuje się wolontariuszka Ewa Mieszkowska. Niestety, ostatnio stan zdrowia pani Krysi pogorszył się, dlatego można ją odwiedzać tylko w domu.

93-latka jest osobą niewidomą i niedosłyszącą, więc całą wiedzę o otaczającym ją świecie czerpie od odwiedzających ją osób. Mimo zaawansowanego wieku seniorka jest bardzo ciekawa świata, a spotkania z wolontariuszką przynoszą pani Krysi wiele radości.

Przy herbacie i słodkościach dyskutujemy o wielu sprawach - od obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie do naszych prywatnych spraw i utrapień. Rozmawiamy również o jej twórczości. Pani Krysia wydała kilka tomików wierszy dla dzieci i dorosłych. Czasami daje się namówić na recytacje swojej poezji - mój ulubiony wiersz to “Pies z plasteliny” – czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

Wzruszający wiersz 93-letniej pani Krysi

"Kiedyś mi dałeś w zaręczyny psa, coś wyrzeźbił z plasteliny. On był symbolem twej wierności, uczucia twego, twej miłości..." – recytuje 93-latka. To właśnie "Pies z plasteliny" został udostępniony przez wolontariuszkę w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, nie jest to debiut pani Krystyny. Ma ona na swoim koncie kilka tomików wierszy dla dzieci i dorosłych.

Trzeba przyznać, że nagranie chwyta za serce i wzrusza do łez.

Piękny, głęboki. Porusza najczulsze struny. Cóż za wrażliwość i przejmująca deklamacja. 

Cała prawda o życiu, które nie jest bajką, choć na starcie często bajkę przypomina. Pani Krysia - cudowna!

Wśród wielu miłych słów internautów pojawiła się prośba o wydanie tomiku 93-latki. Mamy nadzieję, że tak się stanie, bo także jesteśmy pod wrażeniem talentu pani Krysi!

Zobacz także: Ostatnia puszka Pawła Adamowicza dla WOŚP. Zebrano gigantyczną kwotę!

Fotograf zestawił miejsca z kultowych filmów z ich rzeczywistymi odpowiednikami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów