9 rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim staniesz na ślubnym kobiercu. "Miłość nie wystarczy"

Redakcja 23.06.2017
Młoda para
Fotografia: Pexels

Nie wszyscy, decydując się na ślub, zdają sobie sprawę z tego, że nie zawsze będzie różowo. 

W serwisie Quora.com, na którym internauci zadają, edytują i odpowiadają na pytania, pojawił się wątek dotyczący małżeństwa. Jak to naprawdę jest, gdy ludzie decydują się na ślub? Czy plotki, że po ślubie wszystko się zmienia są prawdą? A może prawdą jest że, gdy padnie już sakramentalne "tak" ludzie przestają się starać? 

Wszelkie wątpliwości dotyczące małżeństwa rozwiała użytkowniczka serwisu Michelle Roses, która ma już za sobą nieudane małżeństwo. Dziś ma jednak znów narzeczonego i doskonale wie, jakich błędów nigdy nie powinna popełnić aby i ten związek nie zakończył się fiaskiem. O czym więc powinniśmy wiedzieć zanim staniemy na ślubnym kobiercu? 

Miłość? Nie wystarczy

Zanim obiecamy partnerowi miłość do grobowej deski, powinniśmy mieć pewność, że to osoba, która będzie przy nas w każdej sytuacji, nawet tej najgorszej. 

W życiu różne rzeczy się zdarzają. Nieraz coś spie*rzysz. Będziesz walczył. Zapewne kilka razy trzaśniesz drzwiami i wypowiesz okropne słowa, których po chwili będziesz żałował. Tak się dzieje, bo jesteśmy tylko ludźmi. Spodziewanie się, że ktoś będzie perfekcyjny jest nierealistyczne - powiedziała Michelle Roses, a jej wypowiedź przytacza Indy100.com. 

Ślub? To tylko jeden dzień. Małżeństwo? Reszta życia

Roses zwraca uwagę na fakt, że przygotowując się do ślubu, często poświęcamy czas na wiele, tak naprawdę, nieistotnych rzeczy. Przy okazji zapominamy o tym, co naprawdę ważne. Gdy ten wielki dzień jest już za nami, okazuje się, że "zwyczajne" życie nie jest już dla nas tak atrakcyjne. 

Przygotowania do ślubu są bardzo ekscytujące, ale to nie jest twoje prawdziwe życie. Od jednej pary wiem, że kiedy wesele skończyło się, a emocje po ślubie opadły, przestali się dogadywać. Nie mieli już o czym ze sobą rozmawiać - powiedziała Michelle Roses, a jej wypowiedź przytacza Indy100.com. 

giphy-downsized (26)

Nie wracaj do tego, co było

Decydując się na związek, każdy musi zdawać sobie sprawę, że nie zawsze będzie "kolorowo". To, że dwoje ludzi w pewnym momencie będzie ze sobą "walczyć", jest niemal pewne. Czasem kłótni można jednak uniknąć. 

Nie wracaj do przeszłości. To, co było w zeszłym tygodniu, miało miejsce w zeszłym tygodniu. Jeśli zdradził cię 5 lat temu, a ty mu wybaczyłaś, nie wracaj do tego (...). Nigdy nie używaj słów "ty zawsze" albo "ty nigdy". Słuchaj, nie mów. To bardzo frustrujące jeśli mówisz, a druga osoba już zaczyna odpowiadać, mimo że nawet nie skończyłeś wypowiedzi - zauważa Michelle Roses.

Zmień się? Nigdy 

Nigdy nie powinniśmy próbować zmienić partnera. Jedyną osobą, którą możemy zmieniać jesteśmy my sami. Jeśli zachowanie ukochanej osoby denerwuje nas, spróbujmy nauczyć się z tym żyć. Inne rozwiązanie? Nie wychodź za mąż albo...rozwiedź się. 

Ty ogień, on woda?

Roses zauważa, jak bardzo ważna jest świadomość, że partnerzy to dwie różne osoby. Nigdy nie powinniśmy więc oczekiwać, że nasz partner będzie myślał i zachowywał się, jak my. 

Dzieci zmieniają wszystko

Nawet jeśli obiecacie sobie, że po pojawieniu się na świecie dzieci nic się między wami nie zmieni, powinniście liczyć się z tym, że będzie wprost przeciwnie. 

Będziecie dyskutować o tym, kto ma się zająć dzieckiem i dlaczego przez trzy dni nie udało wam się skorzystać z prysznica. Twoja żona może zachowywać się zbyt emocjonalnie i być przerażona. Twój mąż będzie zmieszany, przestraszony, zdenerwowany i może zacząć chodzić do sklepu w spodniach dresowych i starych klapkach. To wszystko jest normalne. Życie się zmienia, ale w końcu odzyskacie dawny romantyzm - powiedziała Michelle Roses, a jej wypowiedź przytacza Indy100.com.

Rozwiązuj problemy

Przykład? Jeśli po raz kolejny spieracie się, kto ma posprzątać dom, znajdźcie rozwiązanie. Pochylcie się nad swoimi finansami i zastanówcie się, czy nie moglibyście skorzystać raz, czy dwa razy w miesiącu z usług pani, która sprawi, że wasz dom będzie lśnić. Jeśli natomiast spieracie się o pieniądze, określcie budżet lub zatrudnijcie księgowego. Najgorsze co możecie zrobić, to pozwolić decydować o finansach tylko jednej osobie. 

Seks? Lepiej go zaplanuj

Choć nie brzmi to romantycznie, Michelle Roses radzi, aby planować seks. Powód jest prosty. Często jesteśmy tak zajęci i zapracowani, że zapominamy o tym, jak bardzo siebie pragniemy. Należy zrobić więc wszystko, aby szybko sobie o tym przypomnieć.

giphy-tumblr (2)

Nie mów o wszystkim

Choć posiadanie tajemnic nie jest najlepszym rozwiązaniem, są takie rzeczy, które lepiej zachować dla siebie. 

Mój narzeczony zamyka drzwi do łazienki. Wszyscy wiemy, co tam robi, ale nie muszę tego widzieć ani czuć. Tak jak ja nie wyrywam przy nim brwi i nie zmieniam tamponu. Nie chodzi o wstyd albo udawanie, że jesteśmy idealni i ukrywanie pewnych rzeczy. Chodzi o tajemniczość. 

Ostateczna rada? Pamiętaj, że poślubienie kogoś oznacza zaakceptowanie tej osoby taką, jaka jest. A jeśli uda nam się znaleźć osobę, która będzie z nami w najtrudniejszych momentach naszego życia, możemy odetchnąć z ulgą. To oznacza, że prawdopodobnie jest tą odpowiednią. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów