Na tych 5 produktów Polacy wydają coraz więcej pieniędzy. Dwie ostatnie pozycje zaskakują najbardziej

Anna Respondek 06.10.2017
Zakupy
Fotografia: Pexels

Szczególnie jedna rzecz świadczy o nas bardzo dobrze.

Wydawanie pieniędzy na przyjemności to coś, co umiłowały sobie miliony na całym świecie. Kobiety najczęściej kupują ubrania i różne dodatki, mężczyźni stawiają na elektronikę i ciekawe gadżety. 

I choć do tej pory te dwie kategorie zazwyczaj wygrywały, to na podstawie raportu dotyczącego handlu tradycyjnego i internetowego, firma HRS wytypowała pięć rzeczy, na które Polacy coraz częściej przeznaczają swój budżet. Opisuje je Businessinsider.com.pl.

giphy-tumblr (22)

Produkty związane z przetwórstwem domowym

Domowe przetwory świętują zwycięstwo. Coraz więcej Polaków zamiast nabyć "kupny" dżem albo ogórki, postanawia zrobić je samemu w domu. Aby móc się cieszyć naturalnymi przetworami, potrzebne są nam konkretne narzędzia do ich zrobienia. Kiedy już się w nie zaopatrzymy, musimy mieć z czego zrobić przetwory. I tutaj pojawia się uśmiech na twarzach wszystkich rolników, którzy sprzedają warzywa i owoce. 

Żywność ekologiczna

Chcemy być zdrowi, dlatego coraz częściej decydujemy się na kupno odrobinę droższej żywności, która będzie ekologiczna i nie będzie świeciła w ciemności. Sklepy sprzedające taką żywność, zanotowały w ostatnim czasie duże wzrosty.

giphy-downsized

Produkty regionalne i wyroby rzemieślnicze

Jadąc do Zakopanego kupujemy ciupagę, na której napisane jest "made in China", a jednak nie zawsze tak to wygląda. Ludzie chętniej zwracają uwagę na to, czy dany wyrób jest zrobiony przez miejscowego rzemieślnika i czy oscypek to nie jakaś podróba. Dodatkowo więcej inwestujemy w małych miejscowych producentów. 

Crowdfunding

Chcemy wspierać młodych i zdolnych. Jak to zrobić? Właśnie za pomocą serwisów crowdfundingowych, na których możemy poznać wiele historii ludzi z pasją chcących spełnić swoje marzenia. Finansowanie takich pomysłów pomaga rozpowszechnić je nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. 

Akcje charytatywne

Z roku na rok bijemy coraz większe rekordy, szczególnie jeśli chodzi o wspaniałą imprezę charytatywną, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ale nie tylko tam staramy się pomagać sobie na wzajem. Jest wiele organizacji, które ratują ludzkie życia, a Polacy coraz chętniej je wspierają. 

Zaskoczeni? ;)

giphy (42)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów