381 berlińczyków sfotografowało się nago. To artystyczny projekt "Daily Portrait"

Mateusz Patyk 22.03.2017
Daily Portrait
Fotografia: dp4.portraitdaily.com

Przez dwa lata aparat fotograficzny przechodził z rąk do rąk, czego wynikiem jest zbiór niepowtarzalnych i autentycznych aktów niezwykłych ludzi.

Berlińczycy to jedni z najbardziej wyluzowanych i zadowolonych ze swojego życia mieszkańców europejskich stolic. Nic dziwnego, że dwóch artystów z Czech wybrało właśnie osoby żyjące w tym mieście na bohaterów swojego projektu.

Jak informuje strona fpiec.pl, "Daily Portrait" to 381 zdjęć nagich berlińczyków, którzy pozowali tam, gdzie czuli się najswobodniej - czyli we własnym mieszkaniu. Seria fotografii zakończyła się po tym, jak urządzenie, którym wykonywano zdjęcia, wróciło do pomysłodawcy. Jego autoportret w stroju Adama również widnieje w zbiorze.

Dzięki zdjęciom powstałym w projekcie "Daily Portrait" można się przekonać, jak złożonym i różnorodnym społeczeństwem jest ludność Berlina. Ideą, która przyświecała twórcom, było ukazanie otwartości berlińczyków i nie posiadaniu przez nich jakichkolwiek kompleksów. Według artystów stojących za tym odważnym dziełem tylko w tym niemieckim mieście można było osiągnąć taki efekt.

Zobacz zdjęcia z albumu "Daily portrait"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów