30 lat temu kupiła pierścionek za niecałe 50 złotych. Teraz może zbić na nim fortunę

Redakcja 25.05.2017
Pierścionek
Fotografia: twitter.com/DaiIyLONDON

Kobieta nosiła go niemal codziennie i mając go na palcu wykonywała wszystkie obowiązki domowe. 

Mieszkanka Londynu na pchlim targu kupiła pierścionek, za który zapłaciła 10 funtów, czyli około 50 złotych. 30 lat później dowiedziała się, że nosiła na palcu fortunę. 

Właścicielka pierścionka, gdy kupiła go w latach 80., była przekonana, że pierścionek z tak dużym kamieniem sprzedawany za 50 złotych musi być zwykłą, nic nie wartą błyskotką. Nie przypuszczała, że kupując go stała się właścicielką 26-karatowego diamentu z XIX wieku. 

Gdy pewnego dnia odwiedziła jubilera, ten zwrócił uwagę na kamień i poradził jej, aby sprawdziła, ile naprawdę jest wart. Udała się więc do londyńskiego domu aukcyjnego Sotheby's. Jak podaje Bbc.com, fachowcy potwierdzili przypuszczenia jubilera i stwierdzili, że pierścionek, który towarzyszył kobiecie przez 30 lat wart jest 350 tysięcy funtów, czyli około 1 miliona 700 tysięcy złotych. 

"Był brudny i bez blasku"

Jak przyznała przedstawicielka domu aukcyjnego, kobieta nosiła go niemal codziennie. 

Właścicielka, która pragnie pozostać anonimowa, gdy kupowała pierścionek uznała, że nie jest wartościowy, ponieważ był brudny i nie miał blasku charakterystycznego dla diamentu - powiedziała Jessica Wyndham, a jej wypowiedź przytacza Bbc.com. 

Dodała również, że dawniej drogocenne kamienie szlifowano w zupełnie inny sposób, przez co bardzo często nie mieniły się. Osoba, która nie miała o tym pojęcia, mogła nie wiedzieć, że posiada drogi kamień.

Właścicielka "błyskotki" postanowiła pozbyć się jej i w lipcu 2017 roku diament zostanie wystawiony na aukcji w domu Sotheby's. 

pierś
Fotografia: twitter.com/DaiIyLONDON
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów