Te 3 rzeczy w twarzy kobiet najbardziej podobają się mężczyznom!

Anna Respondek 29.06.2018
Kobieta
Fotografia: Shutterstock

Dlaczego akurat te elementy twarzy najbardziej przyciągają męski wzrok?

Codziennie na ulicach spotykamy tysiące ludzi, którzy tak jak my spieszą się do swoich spraw i obowiązków. Niejednokrotnie dzieje się tak, że któraś ze spotkanych twarzy wyjątkowo zapadnie nam w pamięć. Co najbardziej zwraca naszą uwagę? A na co w szczególności zwracają uwagę mężczyźni, patrząc na twarz kobiety? Okazuje się, że te trzy elementy są najważniejsze!

Zobacz także: O czym nie powinniśmy rozmawiać z na pierwszej randce 

Pełne usta

Wygląda na to, że nie bez powodu wiele kobiet decyduje się na powiększenie sobie ust. Jednak nawet najlepszy zabieg nie zastąpi pięknych i pełnych naturalnych ust. A właśnie one są jednym z pierwszych elementów, na który mężczyźni zwracają uwagę, kiedy przyglądają się kobietom. Czyżby już wtedy myśleli o pocałunkach?

Podobieństwo do mamy

Choć brzmi to dziwnie, według badań, kobiety, które są podobne do swojej mamy bardziej niż do swojego taty, dużo mocniej oddziałują na mężczyzn. Co więcej, zależność ta działa również w drugą stronę. Mężczyźni podobni do swoich ojców wydają się być bardziej pociągający.

Neutralność

Brzmi niezwykle enigmatycznie, prawda? Neutralność, jako element twarzy? Jak pokazały badania, mężczyźni wolę kobiece twarze, które są neutralne i nie odznaczają się żadnymi "dziwnościami" czy oryginalnością. Nie lubią, kiedy patrząc na twarz kobiety, czują się zaciekawieni, jednak nie w ten odpowiedni sposób. 

Zobacz także: "Cushioning" - nowy styl randkowania

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów