221 uderzeń w pół sekundy. Ta 9-latka udowadnia, że boks to sport także dla dziewczynek

Redakcja 27.01.2017
Evnika Saadvakass
Fotografia: www.facebook.com/EvnikaSaadvakass/

Tak ogromnej siły zazdroszczą jej nawet profesjonalni sportowcy. Nic dziwnego, że interesują się nią media z całego świata.

Nazywają ją "Dziewczynką z pięściami ze stali", "Królową pięści", a nawet "Błyskawicą". Choć ma zaledwie 9 lat, Evnika Saadvakass, jest na ustach wszystkich, którzy pasjonują się sportem, a przede wszystkim uwielbiają boksować. Ta rezolutna 9-latka, która pochodzi z Kazachstanu, udowadnia, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. 

Kiedy w 2015 roku do sieci trafiło nagranie, na którym Evnika łamie drzewo pięściami, nie wszyscy chcieli w to uwierzyć. Dobry montaż? Blef? - zastanawiali się. Nic z tych rzeczy. Od tego czasu dziewczynka już nieraz udowodniła, że siły w rękach może pozazdrościć jej niejeden profesjonalny bokser. Jej umiejętności docenił nawet sam Mike Tyson i Ronda Rousey, kapitalna zawodniczka mieszanych sztuk walki

Utalentowaną dziewczynkę wspiera jej najbliższa rodzina
Fotografia: www.instagram.com/saadvakass/?hl=pl

Utalentowaną dziewczynkę wspiera jej najbliższa rodzina

W rodzinie siła

Dziewczyna przygodę z boksem rozpoczęła w wieku czterech lat. Jej trenerem jest jej ojciec, który szybko zauważył, że ma talent. 

Posiada również charyzmę, co się czuje, gdy się na nią patrzy. To dlatego ludzie z całego świata się nią zachwycają i przylatują, żeby poznać ją osobiście i wspólnie poćwiczyć - powiedział ojciec dziewczynki Rustam Saadvakass, a jego wypowiedź przytacza portal Sportowefakty.wp.pl.

Ojciec dziewczynki boksem zaraził też pozostałych członków rodziny, a wspólna pasja pozwala im aktywnie spędzać czas. Na tę chwilę największą popularnością cieszy się właśnie Evnika. Do tego stopnia, że pomimo swojego młodego wieku, już dostaje propozycję występu w telewizji, a znane marki chcą, aby reklamowała ich produkty. 

Evnika nie zdaje sobie sprawy, że jest sławna. Codziennie trenuje, słucha muzyki, ogląda kreskówki. Jak normalne dziecko w jej wieku - przekonuje ojciec dziewczynki, a jego wypowiedź przytacza portal Sportowefakty.wp.pl. 

Jaka przyszłość czeka dziewczynkę, pokaże czas. Pewne jest, że jest utalentowana, a drzwi do kariery stoją przed nią otworem. Nie każdy potrafi przecież w ciągu 30 sekund uderzyć aż 221 razy w trzymany worek. Nie każdy też potrafi łamać drzewo pięściami. Wszystko więc wskazuje na to, że 9-latka za kilka lat ma szansę zostać najlepszą bokserką na świecie. 

Jak dopasować bokserki damskie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów