Zagrał Bohuna w "Ogniem i mieczem". Jak dziś wygląda Aleksandr Domogarow?

Redakcja 13.07.2017
Aleksander Domogarow w filmie "Ogniem i mieczem"
Fotografia: Kadr z filmu "Ogniem i mieczem", reż. Jerzy Hoffman, Syrena EG (1999)

Mimo że w Polsce niewielu już o nim pamięta, w Rosji wciąż jest wielką gwiazdą. 

Aleksandr Domogarow przed laty brawurowo zagrał Bohuna w ekranizacji "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Mimo że rola w filmie przyniosła mu w Polsce ogromną popularność, zdecydował się wyjechać do Rosji i tam rozwijać karierę aktorską. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zrezygnował z grania w polskich produkcjach. W 2011 roku zagrał chociażby w filmie "1920 Bitwa Warszawska", a rok później w serialu "Krew z krwi". 

Domogarow serca Polaków zdobył wspomnianą rolą Bohuna, szaleńczo zakochanego w pięknej Helenie w "Ogniem i mieczem". Mimo że dziś nie króluje już w polskiej prasie, w Rosji wciąż jest wielką gwiazdą i cenionym aktorem. Choć w życiu zawodowym odniósł niebywały sukces, tego samego nie można powiedzieć o jego życiu prywatnym. 

Jak podaje Wp.pl, obfituje ono w kolejne romanse, a kiedy już uda się jakiejś kobiecie zaprowadzić go przed ołtarz, małżeństwo szybko kończy się rozwodem. Nie bez powodu przecież aktor ma w Rosji opinię Casanovy. Jednak nie wszystkie jego byłe partnerki dały mu o sobie szybko zapomnieć. Niektóre z nich, z powodu złamanego serca, dzieliły się z mediami smaczkami z jego życia prywatnego. To między innymi dzięki jego trzeciej żonie Nataszy Gromuszkinie dowiedzieliśmy się o problemach aktora z alkoholem i agresją, której miał się dopuszczać. Sam aktor nie najlepiej wypowiadał się o swojej partnerce. 

Specjalnie doprowadzała mnie do szewskiej pasji. Jakby czekała, aż ją uderzę - powiedział Domagarow, a jego wypowiedź przytacza Wp.pl. 

Mimo że jego życie prywatne nie jest pasmem sukcesów, w życiu zawodowym wciąż radzi sobie doskonale, a niemal każda jego rola jest szeroko komentowana w rosyjskiej prasie. Dziś aktor ma 54 lata i trzeba przyznać, że niewiele stracił ze swojego dawnego uroku. Zgodzicie się? :-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów