17-latka chciała dostać się na wymarzoną uczelnię. Ale takiego wyniku się nie spodziewała

Beata Dżumaga 05.04.2017
17-latka chciała dostać się na wymarzoną uczelnię. Wynik rekrutacji ją zszokował
Fotografia: Twitter.com/LibertyMuseum

Teraz młoda Amerykanka musi dokonać niełatwego wyboru – w której uczelni zacząć studia od jesieni?

Jak miliony dziewczyn w jej wieku, Ifeoma White-Thorpe, w czerwcu skończy liceum i rozpocznie studia. Z tą różnicą, że przed nią naprawdę trudny wybór.

17-latka musi zdecydować, w której szkole wyższej będzie kontynuować edukację. Dostała się bowiem do wszystkich najbardziej elitarnych uczelni w Ameryce, czyli do szkół z tzw. Ivy League.

W skład Ivy League wchodzi 8 prestiżowych uniwersytetów: Harvard, Yale, Princeton, Brown, Columbia, Dartmouth, Cornell i University of Pennsylvania. Na dokładkę Ifeoma dostała się też do Stanford University, który wprawdzie nie zalicza się do ligi najlepszych amerykańskich uczelni, ale cieszy się nie mniejszą popularnością. W rozmowie z portalem Abc7.com genialna nastolatka opisuje moment, w którym poznała wyniki swojej rekrutacji.

Cała się trzęsłam, powtarzałam tylko: O mój Boże, o mój Boże, a jeśli dostałam się do wszystkich ośmiu? Kliknęłam i przeczytałam: Gratulacje – powiedziałą w wywiadzie z portalem Abc7.com.

17-latka z New Jersey dostała się do najbardziej prestiżowych szkół w całej Ameryce. Gdzie rozpocznie studia?
Fotografia: Twitter.com/Austynzogs

17-latka z New Jersey dostała się do najbardziej prestiżowych szkół w całej Ameryce. Gdzie rozpocznie studia?

Przepis na sukces

Co ciekawe, życie Ifeomy skomplikowało się dopiero na początku kwietnia. Wcześniej nastolatka była przekonana, że zacznie studia na Harvardzie.

Dostałam się na Harvard we wcześniejszej rekrutacji, więc pomyślałam, że po prostu pójdę tam, ale przyjęto mnie do reszty szkół i teraz już nie wiem, którą z nich wybrać - wyznała w rozmowie z abc7.com.

Jak wielu innych zdolnych kandydatów na studia, w swoich dokumentach rekrutacyjnych Ifeoma mogła pochwalić się nienagannymi ocenami. Do tego pełniła funkcję przewodniczącej samorządu uczniowskiego. Ale 17-latka twierdzi, że spośród konkurencji wyróżniła ją jej miłość do poezji i pisania.

Wprawdzie Ifeoma jeszcze nie wie, w której elitarnej amerykańskiej uczelni zacznie naukę, ale wie już, co chce studiować – najbardziej interesuje ją biologia i marzy o karierze w służbie zdrowia.

Ifeoma White-Thorpe dostała się na wszystkie uczelnie wchodzące w skład Ivy League.
Fotografia: Twitter.com/goodblacknews

Ifeoma White-Thorpe dostała się na wszystkie uczelnie wchodzące w skład Ivy League.

Nastolatka musi dokonać niełatwego wyboru w kwestii dalszego kształcenia.
Fotografia: Youtube.com

Nastolatka musi dokonać niełatwego wyboru w kwestii dalszego kształcenia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów