16-latka stworzyła aplikację dla "niepopularnych” i "niefajnych”. Koniec z samotnymi lunchami

Redakcja 15.09.2016
Aplikacja dla samotnych
Fotografia: Sit With Us

Aż dziwne, że nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł. Przecież naprawdę wiele osób boryka się z tym problemem. 

Chyba każdy miał w klasie osoby, które były mniej lubiane. W skrajnych przypadkach ci ludzie byli gnębieni za to, że pochodzili z biedniejszych domów, byli mniej przebojowi, gorzej się uczyli, albo po prostu mieli problemy z samooceną. To jest zjawisko międzynarodowe i ponadczasowe, dlatego 16-letnia Natalie Hampton z Sherman Oaks, która właśnie doświadcza złego traktowania przez "fajniejszych" kolegów, postanowiła pomóc ludziom, którzy nie mogą sobie znaleźć przyjaciół.

Nastolatka stworzyła aplikację Sit With Us, którą można pobrać w App Storze. Zakłada ona, że zarejestrowane osoby stworzą coś w rodzaju grupy realnego wsparcia. Aplikacja umożliwia tworzenie zaproszeń na wydarzenia i lunche, prowadzenie rozmów na chacie, zamieszczanie informacji gdzie i kiedy samotnik może dołączyć do przyjaznych osób. Ma to zapobiegać sytuacjom znanym z amerykańskich filmów, w których niepopularni nastolatkowie krążą po stołówce z lunchem na tacy i nie mogą znaleźć stolika, do którego mogą się przysiąść, ponieważ nie są akceptowani przez rówieśników.

Pomysł nastolatki, ale dla wszystkich

Młodzież szkolna była oczywistą inspiracją 16-latki, jednak można Sit With Us również wykorzystać w inny sposób. Na przykład idąc na imprezę, na której nikogo nie znamy. Albo podczas przerwy na lunch w pracy. Internauci w każdym wieku są zachwyceni pomysłem Natalie, jednak niektórzy twierdzą, że grafika aplikacji powinna być bardziej dopracowana. Przedstawia ludzi, którzy co prawda są uśmiechnięci, ale wyglądają dokładnie jak osoby, które nie chcą zadawać się z "niepopularnymi".

Sceptycy zastanawiają się również, czy zarejestrowane osoby nie wystawią się na większe kpiny - w końcu to jak przyznanie się do tego, że ma się problem z nawiązywaniem kontaktów. Jednak Natalie Hampton zapewnia, że aplikacja zapewnia anonimowość i nikt oprócz osób, które zapraszają do wspólnego posiłku lub spędzania czasu nie będzie wiedział o członkostwie. Prosty pomysł, ale może sprawić, że niejedna osoba skorzysta z aplikacji i wyjdzie do ludzi, nawiązując nowe znajomości.

Sit With Us
Fotografia: Sit With Us
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów