16-letnia artystka wynosi sztukę bodypaitingu na wyższy poziom

Paulina Szestowicka 24.05.2016
Bodypainting
Fotografia: www.instagram.com/armageddonpainted

Trudno uwierzyć, że te niesamowite prace są dziełem samouka. 

Praktyka czyni mistrza, a na pewno w bodypaintingu. Udowadnia to Lara Wirth, która chociaż ma dopiero 16 lat jest już jedną z najlepszych osób w tej branży. 

Australijka pracami chwali się na swoim koncie na Instagramie i na profilu na kanale w serwisie społecznościowym YouTube, gdzie publikuje profesjonalne tutoriale. Patrząc na jej umiejętności naprawdę trudno uwierzyć, że jest samoukiem. Wykonując malunki na ciele korzysta z wielu technik, wśród których są SFX i UV. 

Pierwszy sposób polega na malowaniu ciała z użyciem efektów specjalnych takich jak doklejane elementy lateksowe, koronkowe czy wytworzone z innych materiałów. Tworząc malunki musimy używać nie tylko pędzli ale też gąbek i aerografu. Każda osoba, która wykonuje taką pracę, powinna doskonale orientować się, jakie rzeczy można przykleić do skóry. Dlatego też ta technika jest zarezerwowana dla profesjonalistów, którzy ukończyli odpowiednie szkoły lub odbyli szkolenia. Lara Wirth jest wyjątkiem, ponieważ nauczyła się wykonywać to sama. 

Technika UV wymaga użycia farb fluorescencyjnych i czarnej, która sprawia, że w ciemności niektóre części ciała będą niewidzialne. Takie malunki wykonuje się w ciemnych pomieszczeniach, ponieważ każde dodatkowe światło zepsuje efekt. Bodypainting tworzony w taki sposób jest często stosowany w reklamie, filmach i fotografii. 

16-latka sztukę malowania ciała traktuje nie tylko jako sposób na wyrażanie siebie, ale też pomysł na karierę zawodową. Patrząc na jej obecne osiągnięcia nie można mieć wątpliwości, że odniesie ogromny sukces.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów