15 lat temu odbyła się premiera „Dziennika Bridget Jones”. A Renee wygląda, jakby to było 30 lat temu

Redakcja 06.09.2016
Rene Zellweger
Fotografia: East News

Bridget Jones jak na swój wiek wygląda dobrze, Renee Zellweger - tak nie do końca. 

W 2014 roku Renee Zellweger pojawiła się na gali magazynu "Elle" i wywołała mały skandal. Media plotkarskie zastanawiały się, co stało się z rumianą i dziewczęcą twarzą aktorki, która jeszcze nie tak dawno wyglądała, jak nastolatka, a teraz prezentuje się jak kobieta w średnim wieku. Zarzucano jej serię nieudanych operacji plastycznych, komentatorki od mody ekscytowały się, że nie przypomina samej sobie. Ta dyskusja powraca teraz, piętnaście lat po premierze "Dziennika Bridget Jones" - dokładnie chwilę po światowej premierze trzeciej części przygód nieroztropnej bohaterki "Bridget Jone's Baby".

Zobacz także: Bridget Jones 4! "Dziennik Bridget Jones" powraca - to już wiemy o kontynuacji

Renee dużo poświęciła dla roli, która na stałe zapewniła jej miejsce w historii światowej popkultury. Szczupła i wysportowana z natury mieszkanka Teksasu, w 2001 roku musiała przytyć z brytyjskiego rozmiaru 6 do 14. Na temat jej diety krążyły legendy - na śniadanie ponoć jadła Big Maca, którego zagryzała słodkimi rogalikami, na obiad jadła natomiast 20 pączków, a na kolację spaghetti bolognese z ziemniakami. Efekt oczywiście osiągnęła. Ale nie można stwierdzić, że była otyła. Być może była pulchna, a jej twarz świeciła "zdrowym blaskiem". Aktorka jednak nie czuła się w swoim ciele dobrze i po każdej premierze intensywnie ćwiczyła i chudła. Być może to właśnie te wahania wagi i przeplatanie zdrowego trybu życia z niezdrowym doprowadziły do tego, że jej twarz w wieku 46 lat straciła swój młodzieńczy urok?

Rene Zellweger
Fotografia: East News/ONS

Ewolucja twarzy Rene Zellweger - od pierwszej do trzeciej części przygód Bridget Jones.

Rene
Fotografia: East News

Premiera "Dziennika Bridget Jones" i aktorka zaraz po zakończeniu zdjęć

Coraz mniej "naszej Briget"

W "Bridget Jones. W pogoni za rozumem" z 2004 roku Renee Zellweger również była pulchna, może nawet bardziej niż w pierwszej części. Ale podczas premiery, która miała przecież miejsce kilka miesięcy po zakończeniu zdjęć, prezentowała wysportowaną sylwetkę i mięśnie. Co ważne, w "Bridget Jone's Baby" przedstawia najszczuplejszą bohaterkę ze wszystkich serii - chociaż jest ciąży. Oczywiście z perspektywy współczesnych kanonów piękna jej sylwetka wypada najkorzystniej. Niestety, patrząc na jej twarz trudno uwierzyć w to, że premiera pierwszej części odbyła się równe 15 lat temu. Aktorka wygląda raczej na 57 lat, a nie na 47 lat. 

Jednak aktorka ma do tych wahań wagi i zmian w twarzy gotowy komentarz. Zapewnia, że przede wszystkim nie czyta opinii hejterów w Internecie. Po drugie, nawet jeśli dotrze do niej jakaś krytyka, nie przejmuje się nią. Swój nowy wygląd tłumaczy drastyczną zmianą trybu życia. W wywiadach opowiada, że jest bardziej szczęśliwa, bardziej cieszy się życiem i bardziej je docenia. Podsumowując - w jej życiu wszystko jest "bardziej" niż dobre. Aktorka była nieobecna przez sześć lat, w tym czasie zajmowała się rodziną i pojechała do Libii, aby pomagać tamtejszym kobietom. 

Rene
Fotografia: East News

Rene Zellweger podczas promocji "Bridget Jones: W pogoni za rozumem"

15 lat później

Ciekawe jest to, że filmowa Bridget Jones ma w trzeciej części 43 lata. Mimo upływu lat, wygląda równie dobrze, jak w pierwszej części, o ile nawet nie lepiej. Natomiast aktorka wygląda (niestety) nieproporcjonalnie źle. Jednak fakt, że jej figura podczas premier kolejnych części zawsze jest doskonała, jest godny podziwu. Renee Zellweger musi mieć naprawdę silny charakter i dużo zawziętości, żeby za każdym razem stawić czoła zrzuceniu sporej ilości kilogramów. 

Nie sposób jednak nie stwierdzić, że bez względu na to, jak bardzo aktorka będzie chciała zmienić swój wygląd, rzesze fanów i tak nie przestaną jej kochać. Na zawsze będzie już się pozytywnie kojarzyć z mało rozgarniętą, ale ciepłą i sympatyczną Bridget Jones. Oby tylko nie przedobrzyła, ponieważ na kolejnej premierze możemy jej już nie poznać. Dobrze, że chirurdzy i lekarze dermatologii estetycznej nie mogą ingerować w talent. Tego byśmy już chyba nie przeżyli. 

Renee
Fotografia: East News

Premiera "Bridget Jone's Baby"

Renee Zellweger
Fotografia: ONS

Premiera "Bridget Jone's Baby"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów