12 listopada dniem wolnym od pracy! W końcu zapadła decyzja

Sylwia Kropiewnicka 07.11.2018
Flagi Polski powiewajace na wietrze
Fotografia: East News

Od kilku dni wszyscy czekali na ostateczną decyzję w sprawie 12 listopada. Ta właśnie zapadła. 12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu!

Ustawa o wolnym 12 listopada wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Polacy chcą dowiedzieć się, czy czeka ich długi weekend. Sejm niestety z wydaniem ostatecznej decyzji czekał do ostatniej chwili. Z racji tego, że 11 listopada wypada w tym roku w niedzielę, pojawiła się inicjatywa z wolnym poniedziałkiem z racji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Właśnie odbyło się głosowanie Sejmu, na którym zapadła ostateczna decyzja. Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i handlu.

12 listopada - dzień wolny od pracy

Ustawa została uchwalona w ekspresowym tempie, nie obyło się więc bez kontrowersji. Pomysł pojawił się w październiku, więc na wprowadzenie go w życie zostało bardzo mało czasu.

Ustawa czekała na podpis prezydenta, który wczoraj zadeklarował, że ją podpiszę. Nie oznaczało to jednak, że 12 listopada będzie na pewno wolny. Ostateczna decyzja zapadła dopiero dzisiaj podczas głosowania Sejmu. Za jej odrzuceniem głosowało 134 posłów, przeciw 239, a wstrzymało się 14.

12 listopada - otwarte sklepy

Gdzie zrobimy zakupy 12 listopada? Na pewno nie w galeriach handlowych, które tego dnia będą zamknięte. Przypomnijmy, że w niedzielę 11 listopada będzie tak samo, co oznacza dwa dni z rzędu bez handlu. To ogromne straty dla gospodarki i równie duże kolejki w sklepach w sobotę poprzedzającą święto.

Klub PiS złożył 3 poprawki do projektu ustanawiającego 12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy. Zgodnie z nimi tego dnia będą pracować publiczne szpitale i apteki.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów