Śląska oaza sztuki, czyli Rondo Sztuki w Katowicach

Redakcja 25.03.2019
Śląska oaza sztuki, czyli Rondo Sztuki w Katowicach
Fotografia: Shutterstock

Rondo Sztuki to galeria prowadzona przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ma do zaoferowania miłośnikom sztuki jedna z najbardziej cenionych galerii sztuki na Śląsku?

Jedna z najbardziej cenionych galerii sztuki na Śląsku zaczynała w 2007 roku z pozycji uczelnianej galerii, by po 12 lat swojej działalności na stałe wpisać się kulturalną mapę Śląska. Tym, co przyciąga miłośników sztuki bez wątpienia jest dynamiczny, różnorodny i otwarty program, warsztaty dla dzieci czy spotkania literackie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Rondo Sztuki w Katowicach

Bogaty program galerii bez wątpienia ma duży wpływ na jej popularność i jest tym, co przyciąga do niej całe rzesze miłośników sztuki. To miejsce, w którym artyści związani z katowicką ASP, studenci, debiutanci i lokalni twórcy spotykają się ze światowej klasy artystami. Równolegle współgra ze sobą sztuka trudna i wymagająca skupienia oraz sztuka komiksu i współczesnego dizajnu. To właśnie tam powaga styka się z lekkością, młodość z dojrzałością, a lokalność z uniwersalnością.

Galeria organizuje także szereg wydarzeń, wśród których można znaleźć spotkania literackie, wykłady i oprowadzanie kuratorskie oraz warsztaty dla dzieci w ramach Akademii Młodego Wieku.

Śląska oaza sztuki, czyli Rondo Sztuki w Katowicach
Fotografia: Materiały prasowe
Śląska oaza sztuki, czyli Rondo Sztuki w Katowicach
Fotografia: Materiały prasowe

Zobacz także: Nowy spektakl w Tetarze Niewielkim "Dziwaki"

Rozwiąż quiz

Jesteś w stanie rozpoznać, z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: Eastnews

1. Z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów