Zwyciężczyni „Projektu Lady” nie chce być jak mentorki. Czy to znaczy, że program nie spełnił swojej misji?

Redakcja 31.08.2016
Patrycja Wieja
Fotografia: East News

Finał pierwszej edycji programu za nami. Jednak emocje związane z finalistką show, Patrycją Wieją, nie słabną. 

Zwyciężczyni programu "Projekt Lady" nie wierzyła, że ma szanse na wygraną. Dlatego mentorki musiały włożyć wiele wysiłku w to, aby jej pewność siebie wzrosła. Jak powiedziała w rozmowie z serwisem naTemat.pl, przedtem poniosła w życiu wiele porażek i zaczęła myśleć o tym, że nic w życiu nie osiągnie. Patrycja Wieja boleśnie doświadczyła internetowego hejtu. A przecież zanim widzowie poznali werdykt jurorów, pisali jej wyłącznie miłe wiadomości.

Gdy się okazało, że wygrałam, zalała mnie fala hejtu. Nie rozumiem tego społeczeństwa – powiedziała Lady.

Nie ulega wątpliwości, że najwięcej emocji wśród oglądających program wzbudzał fakt, że dziewczyna pracowała w klubach nocnych. Patrycja w rozmowie z NaTemat.pl wyjaśniła, że mimo że tańczyła w niemieckich klubach, nigdy się nie rozbierała. Jednak to nie sprawiło, że internauci przestali zalewać ją setkami nieprzyjemnych wiadomości i komentarzy. Można powiedzieć, że mało komu znana dziewczyna w kilka chwil stała się w Internecie niemal tak popularna jak Małgorzata Rozenek. Co ciekawe, także Patrycja nie przepadała za Perfekcyjną Panią Domu. 

Znałam ją tylko z mediów. Wydawało mi się, że się wywyższa, myślałam, że jest zarozumiała. Ale gdy ją poznałam osobiście okazało się, że jest zupełnie inaczej – wyjaśniła w naTemat.pl. – Poza kamerami przychodziła do nas, rozmawiała z nami. Radziła, by nie czytać o sobie komentarzy w internecie. Stała się moim wzorem. Nie musiała kręcić żadnych dubli. Wszystko było od razu nagrywane. Naprawdę szacun. Gdybym kiedyś pracowała w mediach, to chciałabym być taka jak ona. 

Patrycja przyznaje, że nie tylko lubi, ale ceni Małgorzatę Rozenek za poczucie humoru i za to, że okazała się przyjaciółką. Można powiedzieć, że to jest zaskakujące, że po programie, w którym wydawało się, że najważniejsze są mentorki, zwyciężczyni wydaje się być najbardziej wpatrzona w popularną prowadzącą. To może pokazywać, że oczywiście program realizował swoją misję - nauczył dziewczyny podstawowych manier, ale nie zgasił w nich pragnienia zrobienia kariery w show-biznesie. Format miał pomóc w im w zerwaniu z trudną przeszłością i rozpoczęcie nowego życia, w którym kontynuowałyby naukę, robiły karierę zawodową i uporządkowały życie prywatne. Jednak stało się to, co w przypadku innych programów telewizyjnych - występ na małym ekranie pobudził ochotę na zrobienie kariery w show-biznesie.

Chciałabym się bardziej elegancko ubierać - ani zbyt seksownie, ani jak chłopak. Podoba mi się ubiór i zachowanie Justyny Steczkowskiej – mówiła zwyciężczyni.

Oczywiście, Patrycja zapewnia, że planuje dokończyć studia i kontynuować naukę angielskiego. Chce także pracować jako instruktorka fitnessu. Jednak jej profil na Facebooku skupia się obecnie jedynie na linkowaniu do artykułów na jej temat, komunikowaniu coraz większej ilości obserwujących na Facebooku i Instagramie. Pewnie kwestią czasu jest, kiedy zacznie bywać na ściankach i imprezach. A jak wiadomo, taki rodzaj popularności bywa krótki.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów