Zwycięzca "Must be the music" zrezygnował z kariery muzycznej. "Zamykam się dla świata"

Redakcja 24.04.2017
Maciej Czaczyk
Fotografia: East News

Decyzja o zakończeniu kariery nie ucieszyła fanów młodego artysty. Może nie wszystko stracone? 

Maciej Czaczyk, zwycięzca drugiej edycji "Must be the music", porzucił karierę muzyczną. Już wkrótce zostanie księdzem. 

Maciej Czaczyk wziął udział w muzycznym show Polsatu, aby spełnić swoje marzenia. Już od najmłodszych lat był zafascynowany światem muzyki. Gdy miał 6 lat rodzice zapisali go na lekcję gry na pianinie. On jednak od pianina wolał gitarę należącą do jego dziadka. 

W czerwcu 2011 roku Czaczyk, który niemal do perfekcji opanował sztukę gry na gitarze, wziął udział w castingu do programu "Must be the music". Wykonał utwór Tadeusza Nalepy zatytułowany "I co", który zagwarantował mu udział w półfinale. Podczas finałowego odcinka ponownie zaprezentował utwór polskiego kompozytora i zwyciężył drugą edycję muzycznego show Polsatu. 

W styczniu 2012 roku wokalista wydał swój pierwszy singiel "Nie bój się", a pod koniec roku ukazał się jego debiutanci album zatytułowany "Maciej Czaczyk". Kiedy piosenkarz był na najlepszej drodze do rozpoczęcia prawdziwej kariery muzycznej, zaskoczył swoich fanów informacją o wstąpieniu do seminarium duchownego. 

Moi kochani. Dziś oficjalnie zostałem przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tym samym chciałbym oświadczyć oficjalnie, że zamykam się dla świata i będę kształcił się na przyszłego kapłana katolickiego. Proszę Was teraz o wsparcie modlitewne. Ja też polecam wszystkich moich fanów w mojej osobistej modlitwie. Niech żyje Chrystus Król - napisał Maciej Czaczyk na swoim Facebooku. 

Nie wszyscy fani artysty potrafili pogodzić się z jego decyzją. Część z nich była pewna, że to tylko dobry żart, a inni nie rozumieli, że porzuca karierę muzyczną. Oczywiście, byli też tacy, którzy gratulowali mu i trzymali za niego kciuki. Wszystko wskazuje na to, że opłaciło się.

Maciej Czaczyk z członkami jury "Must be the music"
Fotografia: East News

Maciej Czaczyk z członkami jury "Must be the music"

To nie koniec? 

Jak podaje Fakt.pl, Czaczyk wytrwał w swoim postanowieniu i obecnie jest już alumnem w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. To oznacza, że będzie mógł głosić Słowo Boże podczas Mszy Świętej i błogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Do jego zadań będzie należało również udzielanie Komunii Świętej. 

Nie jest jednak prawdą, że wokalista całkowicie zrezygnował z muzyki. Czasem można go zobaczyć na scenie z gitarą. W stroju kleryka śpiewał chociażby na scenie z zespołem After Blues piosenkę Tadeusza Nalepy "Kiedy byłem małym chłopcem". 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Czaczyk przyjmie święcenia kapłańskie. Ostateczna decyzja, czy zrezygnuje z grania muzyki rozrywkowej, też nie zapadła. 

Jeżeli chodzi o muzykę i datę przyjęcia moich święceń, jeszcze na tym etapie nie sposób odpowiedzieć, kiedy to będzie (...) - powiedział Maciej Czaczyk w rozmowie z Fakt24.pl. 

Pozostaje mieć nadzieję, że wciąż będziemy mogli oglądać go na scenie. Szkoda byłoby przecież zmarnować taki talent. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów