Znamy już wszystkich jurorów programu "Idol". Czwarte nazwisko to naprawdę duże zaskoczenie

Redakcja 15.11.2016
"Idol"
Fotografia: East News

To jego powrót na mały ekran. Co ciekawe, wcześniej nie występował w talent show, ale serialach i programach publicystycznych.

Nowa edycja programu "Idol" zagości w ramówce Polsatu na wiosnę w 2017 roku. Jedno z najpopularniejszych show wraca po 12 latach nieobecności. Producenci robią wszystko, aby zainteresowanie programem wciąż rosło, dlatego sprytnie dawkują informacje, na które czekają fani.

Wiemy już na pewno, że nową edycję, podobnie jak poprzednie, poprowadzi Maciej Rock. Za stołem jurorskim zasiądą wokalistka Ewa Farna, krytyk muzyczny i fachowiec od emisji głosu Elżbieta Zapendowska oraz członek zespołu Lady Pank, Janusz Panasewicz. Poznaliśmy też nazwisko kolejnego, czwartego jurora "Idola". Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, będzie nim Wojciech Łuszczykiewicz

All-ONS_2187834-paparazzi_Wojciech_Luszczykiewicz_VIDEO
Fotografia: ons

Lider, wokalista i… pisarz

Wojciech Łuszczykiewicz to piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Od 2007 roku jest związanys z zespołem Video. Jest także twórcą tekstów większości piosenek. Grupa ma już na koncie kilka sukcesów. Wśród nich setki zagranych koncertów, tysiące sprzedanych albumów i miliony wyświetleń na YouTubie. Płyta zespołu "Doskonale Wszystko Jedno" przyniosła złote i platynowe wyróżnienia, a także otrzymała nagrody na licznych festiwalach. Zespół najbardziej znany jest z takich przebojów jak "Szminki róż", "Fantastyczny lot", czy "Ktoś nowy". 

Łuszczykiewicz nie jest jednak wyłącznie wokalistą i autorem tekstów. W swojej karierze był także dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, a niedawno zadebiutował w zupełnie nowej roli. Lider rockowej grupy, a jednocześnie tata dwóch dziewczynek napisał książkę dla dzieci "Dlaczego? Dlatego!", w której bawi się skojarzeniami i znaczeniami słów, rozśmiesza, a nawet rymuje. Występował też w serialach "Świat według Kiepskich" i "Fala zbrodni".

Reaktywowany "Idol" ma duże szansę na sukces. Program wypromował popularne dziś gwiazdy, których piosenki królują na radiowych listach przebojów. Wystarczy tylko wspomnieć Monikę Brodkę, Annę Dąbrowską, Szymona Wydrę, Alicję Janosz czy Ewelinę Flintę, aby mieć pewność, że polsatowski talent show to przepustka do wielkiego, muzycznego świata. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów