Zakaz współpracy od producentów, a Pascal lepszy niż lekarz. Iza Miko i Leszek Stanek zdradzają kulisy "Azji Express"

Redakcja 26.10.2016
Leszek Stanek i Iza Miko
Fotografia: East News

Ten program naprawdę pokazał Polakom, jak łatwo dają się nabrać telewizji. Ale nie wszystko było przekłamane.

Od kilku tygodni na kanale TVN emitowany jest program "Azja Express". Kiedy odpadła ulubiona para , Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, wydawało się, że jego oglądalność spadnie. Jednak na prowadzenie wysunęła się Renata Kaczoruk, która dzięki programowi uznawana jest za najbardziej nielubianą celebrytkę w Polsce. 

Widzowie pokochali za to Michała Żurawskiego z Ludwikiem Borkowskim i Izę Miko z Leszkiem Stankiem. Właśnie ta para zdradziła kilka tajemnic z planu kontrowersyjnego programu w rozmowie "Faktem". Przyjaciele przyznali, że przed zdjęciami byli przygotowani na najgorsze - czyli na bardzo złe warunki i niebezpieczne przygody podczas kręcenia programu. Nie wiedzieli czego się spodziewać, ponieważ producenci mówili im, że nie będzie tak źle. Ale na miejscu okazało się, że uczestnicy zostali "wkręceni".

Nie spaliśmy w żadnych hotelach! Jedyne wsparcie, jakie mieliśmy ze strony organizatorów, to woda, kremy przeciwsłoneczne i te chroniące przed ukąszeniami komarów – wyznał aktor.

Na szczęście, czego nie widać w programie "Azja Express", wszyscy uczestnicy bardzo sobie pomagali. Wbrew pozorom dzielili się jedzeniem, dbali o siebie. Iza Miko zdradziła, że Pascal mówił, które owoce można zrywać z drzew i je zjadać. Co ciekawe, zarówno aktorka, jak i jej kompan, twierdzą, że producentom nie odpowiadało takie altruistyczne zachowanie rywali, dlatego nie pokazali tego w programie. W końcu organizatorzy zabronili współpracy - na przykład podwożenia konkurencji. 

Kucharz lepszy niż lekarz

Para, aby przetrwać, musiała obrać taktykę. I tak Iza Miko opracowywała strategię działania, a Leszek Stanek spełniał się w zadaniach fizycznych. Oczywiście wiele było chwil, w których uczestnicy "Azja Express" żałowali, że zgodzili się na udział w programie. Aktorka jest weganką, dlatego żywiła się głównie ryżem i arbuzami. Mimo to często cierpiała na zatrucia pokarmowe. Na planie był lekarz, który jednak nie był w stanie zbyt wiele pomóc.

Wydawało nam się, że był jeden plaster na całą produkcję i wszystkich uczestników programu – żartują aktorzy w rozmowie z "Faktem".

Przyznali jednak, że więcej pomocy medycznej otrzymali od Pascala, który był doskonale przygotowany do podróży. Szkoda, że tak pozytywne informacje na temat uczestników nie zostały podkreślone w programie "Kuba Wojewódzki Show", którego gościem była Iza Miko. Na pytanie, kto był najgorszym uczestnikiem programu odpowiedziała, że człowiek, który wymyślił zadanie polegające na łowieniu ryb. Dziennikarz, który spodziewał się pewnie, że usłyszy nazwisko swojej narzeczonej, mocno się zdziwił. Okazuje się, że wspomnienia uczestników programu różnią się od tego, od tego, co widać na ekranie.

Nie miałam pojęcia, jak to potem będzie pokazane. Miałam nadzieję, że pokażą dużo kultury. Trochę pokazali, ale ja zupełnie nie mam na to wpływu – stwierdziła aktorka siedząc na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. – Jest wiele innych rzeczy, które chciałam, żeby były pokazane, ale na to nie ma czasu w tym programie. Jedyne, co mnie teraz denerwuje to hejt, jaki się teraz stworzył. Ludzie lubią hejtować i tak się wydarzyło, że jest akurat Renata.

Niestety, z perspektywy czasu Renacie Kaczoruk zaszkodził nie program "Azja Express", ale jej wypowiedzi w wywiadach oraz wpisy w mediach społecznościowych. Być może gdyby nie kilka zbędnych dyskusji, każdy byłby skłonny uwierzyć, że jej zły wizerunek to wina montażu. Na szczęście pozostali uczestnicy show stacji TVN zostali przyjaciółmi. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów