Wojna w "Kuchennych Rewolucjach". Właścicielka restauracji wyrzuciła Gessler za drzwi. Takiego finału w historii programu nie było

Katarzyna Leszczyńska 20.10.2017
Magda Gessler
Fotografia: Instagram/Magda Gessler

Magda Gessler nie mogła uznać tej rewolucji. 

Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler zazwyczaj nie są łatwe. Prowadzący restauracji w całej Polsce zapraszają ją do swoich lokali, z prośbą o pomoc. Gessler zazwyczaj robi, co może, żeby uratować niektóre miejsca, jednak potrzebna jest dobra wola ich właścicieli. Ostatnio „Kuchenne Rewolucje” okazały się prawdziwym polem bitwy. Choć Gessler znana jest ze swojego ciętego języka i stanowczego zachowania, w tym pojedynku przesadziła właścicielka restauracji, która poprosiła prowadzącą program o pomoc.

Magda Gessler tym razem odwiedziła restaurację „La Papilon Noir”, czyli „Czarny Motyl”. Okazało się, że pracownicy lokalu serwują w niej dania kuchni francuskiej. Restauracja przynosi olbrzymie straty, dlatego jej właścicielka Justyna zdecydowała się poprosić o pomoc znaną kreatorkę smaku.

Po prostu kupiłam sobie restaurację jako zabawkę. W ogóle mnie to nie bawi. Dokładam miesięcznie 5, 6 tysięcy. To skarbonka bez dna – żaliła się w odcinku.

Jej podejście do restauracji jak do zabawki okazało się mieć wyraźne skutki w jedzeniu. Gessler stwierdziła, że w życiu nie jadła nic gorszego. Nie była w stanie przełknąć posiłku, a bagietka, która została jej podana jako dodatek do dania, była gorzka. Nawet właścicielka restauracji ją wypluła. Magda Gessler wyraźnie zszokowana zaistniałą sytuacją spytała, czy personel chce ją otruć.

Niezła mamałyga. Wyłożona kuchnia na amen. Kompletnie poplątane z pomieszaniem. Niestety ktoś nie był we Francji i nie zrozumiał tej kuchni – skwitowała posiłki restauratorka.

Kontakty obu pań od początku rewolucji nie układały się dobrze. Magda Gessler jak zawsze zdecydowała się na zapoznanie z kuchnią i wytknęła właścicielce „Czarnego Motyla” błędy, które zostały popełnione. Justyna wyraźnie nie chciała się do nich przyznać i była oburzona twierdząc, że nie ma z tym nic wspólnego.

Masz szczęście być właścicielką tego brudy – wytknęła jej Gessler.

Właścicielka restauracji, która zaprosiła Magdę Gessler, opuściła wówczas lokal, a następnego dnia nadal pozostawała nieugięta.

„Kuchenne rewolucje” źródłem do darmowej reklamy

W pewnym momencie rewolucji obie panie znalazły wspólny język, choć Justyna wyraźnie była zniesmaczona kolejnymi pomysłami prowadzącej. W pewnym momencie przyznała, że czuje się równa Magdzie Gessler.

Dzięki temu, że jestem taką samą suką, osiągnęłam tyle, co ona – powiedziała.

Moment kulminacyjny tych rewolucji nastąpił podczas przygotowań do finałowej kolacji. Okazało się, że do jednego z dań brakuje grzybków marynowanych. Justyna po długich namowach restauratorki musiała udać się do sklepu i przepadła na kilka godzin. Ekipa została pozostawiona samym sobie. Z pomocą Magdy Gessler udało im się jednak dokończyć kolację, choć z lekkim opóźnieniem. W końcu pojawiła się właścicielka, która wyraźnie przez cały ten czas zajmowała się wyłącznie sobą.

Opóźniłaś kolację o 2 godziny. Przyszłaś wypindrzona, kiedy miałaś zająć się pracą. Nie szanujesz mnie i mojego czasu i ważniejsze jest dla ciebie, żebyś się przebrała – wytknęła jej Gessler.

Justyna nie wykazała się odwagą cywilną, uciekła i wsiadła do jednego z samochodów, po czym zaczęła żalić się kierowcy. Na jej nieszczęście całą rozmowę wychwyciły kamery. Okazało się, że restauracja wcale nie ma takich kłopotów, jakie zostały opisane w zgłoszeniu do programu. Chodziło tylko o darmową reklamę.

Ja to zrobiłam tylko po to, żeby mieć reklamę, lokal ma dopiero 10 miesięcy i on zarabia, ale miałam tyle kosztów, że wychodzę na zero. I moja wcześniejsza ekipa podsunęła mi pomysł, żeby przyjechała Gessler, bo to jest mega promocja – żaliła się kierowcy.

Po jej powrocie sytuacja się nie polepszyła. Justyna nie powróciła do pomocy w rewolucji. Wręcz przeciwnie. Siadła przy stoliku ze swoimi przyjaciółmi i czekała na obsługę.

Właścicielka wyrzuciła Gessler za drzwi

Magda Gessler zdecydowała się wesprzeć ekipę do końca i dokończyła z nimi posiłki. Była jednak zażenowana zachowaniem właścicielki „Czarnego Motyla”, co jest zrozumiałe na jej miejscu. Kiedy restauratorka stanęła w drzwiach restauracji, oburzona Justyna postanowiła ostentacyjnie ją wyrzucić.

Proszę zamknąć drzwi z drugiej strony, do widzenia – powiedziała.

Magda Gessler prowadzi „Kuchenne Rewolucje” od wielu lat, jednak po raz pierwszy spotkała się z tak bezczelnym zachowaniem z czyjejś strony.

Szkoda, że nie wszystkim da się pomóc, jestem potwornie zażenowana, zawstydzona zachowaniem właścicielki. To koniec – podsumowała kreatorka smaków.

Tak jak zawsze, Gessler powróciła do restauracji po 4 tygodniach, żeby zapoznać się z tym, co pozostało po rewolucji. Okazało się, że lokal jest zamknięty, a z właścicielką nie mogła się skontaktować. Jedyną osobą, z którą porozmawiała był Adrian, były szef kuchni, który jak się okazało pracuje już w nowym miejscu i nie utrzymuje kontaktów z Justyną, ponieważ nie widzi w tym potrzeby. Właścicielka restauracji postanowiła krótko skomentować całą sytuację.

Przepraszam, ale nie chcę brać dłużej udziału w tym cyrku. Nie jestem jakąś cho*erną celebrytką. Chcę zapomnieć o tej farsie - powiedziała w rozmowie z Pudelkiem.

Tego typu sytuacja w "Kuchennych Rewolucjach" wydarzyła się po raz pierwszy i jest ogromnym zaskoczeniem zarówno dla prowadzącej, całej ekipy, jak i fanów programu. Z całą pewnością ten odcinek przejdzie do historii, ponieważ jeszcze nikt nie potraktował Magdy Gessler w ten sposób. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów