Właściciel restauracji w Sosnowcu trafił w ręce policji. Dwa tygodnie temu lokal przeszedł "Kuchenne rewolucje"

Redakcja 20.04.2017
W restauracji znaleziono kilogram marihuany
Fotografia: Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Funkcjonariusze otrzymali informację, że w lokalu można znaleźć narkotyki. 

W restauracji w Sosnowcu policja znalazła znaczne ilości marihuany. Niedawno lokal odwiedziła Magda Gessler, która przeprowadziła w nim "Kuchenne rewolucje"

Na początku kwietnia Magda Gessler odwiedziła jedną z restauracji w Sosnowcu, którą poddała metamorfozie. Restauratorka zapewne nie przypuszczała, że w tym samym lokalu, w którym pouczała właściciela, zmieniała menu i wystrój, być może produkuje się marihuanę. 

W prowadzonej przez 29-latka restauracji znaleziono blisko kilogram przygotowanych do suszenia krzewów konopi indyjskich i sprzęt potrzebny do ich uprawy. Jak informuje komenda miejska policji w Sosnowcu, śledczy już od pewnego czasu podejrzewali, że właściciel lokalu może posiadać narkotyki. Kiedy zatrzymali go przed restauracją przyznał, że schowane są wewnątrz budynku. 

"Dziennik Zachodni" zwraca uwagę na fakt, że zatrzymany mężczyzna jest właścicielem restauracji, która była bohaterem "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler. Według informacji portalu, chodzi o lokal "Il Pino", który przed wizytą restauratorki nazywał się "Sale & Pepe". 

Mężczyzna twierdzi jednak, że ze sprawą nie ma nic wspólnego. Dziennikarz portalu Sosnowiec.wyborcza.pl zadzwonił do restauracji, a kobieta, która odebrała telefon nie chciała komentować sprawy. Stwierdziła tylko: "Jesteś zajebisty, nie rozmawiam z takimi ludźmi jak ty. Zadzwoń se na komisariat"

Wkrótce do redakcji "Gazety Wyborczej" zadzwonił właściciel restauracji, który twierdzi, że nie usłyszał żadnych zarzutów. 

Piszecie bzdury, jestem wolny, policja nic u mnie nie znalazła i nie mam żadnych zarzutów - miał powiedzieć właściciel. 

Nieudane rewolucje? 

To nie pierwszy raz, kiedy program "Kuchenne rewolucje" zamieszany jest w "aferę narkotykową". W 2014 roku media podały, że w restauracji "Leśniczanka", w której gościła Magda Gessler znaleziono plantację konopi indyjskiej, która miała znajdować się w piwnicy. Okazało się jednak, że właściciele restauracji nie mieli z nią nic wspólnego i nie wiedzieli o jej istnieniu. Jak podkreślała producentka programu "Kuchennych rewolucji", łączenie tej sprawy z programem i Magdą Gessler jest dużym nadużyciem. 

Czy i w tym przypadku doczekamy się oficjalnego stanowiska twórców programu, czas pokaże. Pewne jest jednak, że w tym przypadku właściciel nie może tłumaczyć się niewiedzą. Ponoć przyznał się przecież do winy. 

Wobec 29-latka zastosowane zostało poręczenie majątkowe. Mężczyzna został także objęty dozorem policyjnym, a za nielegalną plantację grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

Bogaty wybór wygodnych legginsów damskich renomowanych marek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów