W "Milionerach" padło pytanie, które jest DOSŁOWNIE poniżej pasa. I poziomu?

Redakcja 09.05.2017
Hubert Urbański
Fotografia: East News

Pytania, które padają w nowej edycji programu wywołują poruszenie już nie tylko wśród telewidzów. 

Łukasz Nowosad w 51. odcinku nowej edycji programu "Milionerzy" usłyszał pytanie, które zdziwiło nawet Huberta Urbańskiego

26-latek mieszka w Zabrzu i jest absolwentem bezpieczeństwa wewnętrznego, choć w zawodzie chwilowo nie pracuje. Obecnie jest pracownikiem produkcji, a konkretnie "robi umywalki". 

Gdy usłyszał pytanie za 500 złotych, wydawał się zbity z tropu. Choć w "Milionerach" pierwsze pytania nie są zazwyczaj zbyt trudne, to wydało mu się nieco podchwytliwe. Brzmiało: "Ile liter to miejsce, w którym plecy tracą szlachetną nazwę"? Do wyboru były cztery odpowiedzi: Trzy, cztery, pięć, sześć. 

Myślę, że cztery - powiedział wyraźnie uradowany Łukasz Nowosad. 

To znaczy? - dopytywał Hubert Urbański. 

Dupa? - zapytał uczestnik programu. 

Rozbawiona była nie tylko publiczność, ale również prowadzący program Hubert Urbański. Na szczęście gracz wskazał poprawną odpowiedź i mógł rozpocząć dalszą grę. Niestety, nie znał odpowiedzi na pytanie za 5 tysięcy złotych i wrócił do domu zgarniając jedynie tysiąc złotych. 

Polska polityka i show-biznes

Nowa edycja "Milionerów", która wystartowała w lutym 2017 roku, wzbudza sporo emocji. Przede wszystkim ze względu na pytania, na które odpowiadać muszą uczestnicy programu. Niektóre z nich są dość zaskakujące. 

Poprzednie edycje "Milionerów" przyzwyczaiły nas do pytań trudnych i konkretnych. Aby sobie z nimi poradzić, uczestnik musiał pochwalić się wszechstronną wiedzą. W tej edycji dominują jednak pytania, które nie wymagają "książkowej wiedzy". Wydaje się, że wystarczy mieć konto w social media i być uważnym obserwatorem, aby udzielić poprawnej odpowiedzi. 

Niektórzy z pytań, które padają w nowej odsłonie show śmieją się i tuż po emisji programu, publikują je w mediach społecznościowych, gdzie toczy się na ich temat gorąca dyskusja. Są jednak i tacy, którzy pytaniami są co najmniej zszokowani. I nie można im się dziwić. Obok pytań naprawdę trudnych, często możemy usłyszeć te, które śmiało można określić mianem tych najgłupszych. Pytanie, z którym w ostatnim odcinku zmierzył się Łukasz Nowosad to tylko jedno z nich.

Nie brakuje również pytań związanych z polityką. Jedna z uczestniczek musiała odpowiedzieć na pytanie dotyczące Jarosława Kaczyńskiego i wskazać, co polityk lubi oglądać nocami w telewizji. Zapytano także o Ryszarda Petru, jednak pytanie tylko pośrednio dotyczyło polityki. Zapytano, "który z liderów partyjnych ściągnął na siebie kłopoty, gdy zamiast blokować Sejm, poleciał z partyjną koleżanką na sylwestra do Portugalii"

Nie tylko polską politykę upodobały sobie osoby, które układają pytania do programu. Szansę na dużą wygraną mają również ci, którym nie obcy jest polski show-biznes. Przykładowo, w jednym z odcinków padło pytanie o sądowy spór, którą toczyła piosenkarka Dorota Rabczewska z byłym partnerem Emilem Haiderem. Gracz miał wskazać, czego dotyczył wspomniany konflikt. 

Innym przykładem jest pytanie o Małgorzatę Rozenek i Radosława Majdana. Uczestnik, aby poradzić sobie z nim musiał być fanem programu "Azja Express" albo czytać plotkarską prasę. Gracz musiał wskazać poprawną odpowiedź na pytanie: "Małgorzata Rozenek w programie 'Azja Express' przekonywała pasażerów wietnamskiego autobusu, że ona i jej narzeczony są polskimi...". Poprawna odpowiedź to "Beckhamami". 

Wszystko wskazuje na to, że aby mieć szansę na wygranie naprawdę sporych pieniędzy, nie wystarczy posiadać wiedzę z dziedziny historii czy literatury. Zdecydowanie bardziej przyda się umiejętność śledzenia programów telewizyjnych, wywiadów z politykami i portali plotkarskich.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów