Tyszka skrytykował "Supermodelki Plus Size"."Ze słonicy nie zrobisz baletnicy". Ostra odpowiedź jurora show

Katarzyna Leszczyńska 28.09.2017
Rafał Maślak z uczestniczkami "Supermodelka Plus Size" i Marcin Tyszka
Fotografia: Fotografie: Facebook/Rafał Maślak i Instagram/Marcin Tyszka

Model stanął w obronie urażonych kobiet. 

Marcin Tyszka, fotograf znany z programu „Top Model”, w którym pełni funkcję jurora, wypowiedział się ostatnio krytycznie na temat uczestniczek nowego programu konkurencyjnej stacji „Supermodelka Plus Size”. Jego słowa nie tylko uderzały w kobiety, które biorą udział w programie, ale również w pozostałe panie, które mają nieco krąglejsze kształty.

Nigdy nie zrobisz baletnicy ze słonicy – mówił wówczas w rozmowie z dziennikarką Pudelka.

W obronie tych wszystkich kobiet postanowił stanąć juror z programu „Supermodelka Plus Size”, model Rafał Maślak. Gwiazdor w mocnych słowach odniósł się do wypowiedzi Marcina Tyszki zarzucając mu, że obraził ponad 40 procent polskich kobiet.

Pana stwierdzenie (…) porównałbym raczej do wypowiedzi osoby opóźnionej i zacofanej, a nie człowieka, który zjeździł świat wzdłuż i wszerz, robił sesje dla najlepszych modowych magazynów i w dodatku pracuje w świecie, w którym oryginalność, odmienność są na wagę złota.

Jak widać, Rafał Maślak nie kryje oburzenia kontrowersyjną wypowiedzią jurora „Top Model”. Oprócz słów wypowiedzianych bezpośrednio do Marcina Tyszki, model zaapelował do wszystkich o większą tolerancję i akceptację osób „innych” niż my.

Życie to nie plan sesji modowej do Vouge’a o czym warto pomyśleć zanim powie się o dwa zdania za dużo. Albo lepiej czasami po prostu nic nie mówić.

W ten sposób Maślak zakończył swoją wypowiedź. Nie trzeba było długo czekać na komentarze internautów. Ich zdanie okazało się być zaskakujące.

Internauci podzieleni

Panowie wyraźnie podzielili internautów, którzy postanowili rozpocząć dyskusję w komentarzach pod postem Maślaka. Jak się okazało, opinia modela ma wielu zwolenników, ale znaleźli się również tacy, którzy postanowili bronić Marcina Tyszki.

Brawo Rafał Maślak. Tymi sformułowaniami trafiasz w samo sedno sprawy i pokazujesz, że można inaczej. Tak po ludzku. Bo kiedyś krągłości były podziwiane.

Prawda jest taka, że propagowane są idealnie szczupłe sylwetki, bez grama tłuszczu. Ten program to jeden na milion. One też mają prawo i bez przesady, nie są aż tak grube.

Szczerze uważam, że pan Tyszka ma rację. Źle się wyraził, ale taki już jest. Modelka ma o siebie dbać.

Uważam, że program „Supermodelka Plus Size” to promowanie nadwagi i otyłości. Problemy te już dziś są związane z nadciśnieniem i układem kostnym wielu Polaków.

Dyskusja pod wpisem Rafała Maślaka jest niezwykle emocjonująca. Podobnie jak temat, który poruszają jurorzy. A waszym zdaniem, który z nich ma więcej racji w swojej wypowiedzi?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów