Amerykanie oburzeni występem Polaka w "Twoja twarz brzmi znajomo"!

"Twoja twarz brzmi znajomo" - uczestniczy programu
Fotografia: Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Ostatni odcinek "Twoja twarz brzmi znajomo" wzbudził ogromne emocje. Jeden z występów został okrzyknięty rasistowskim i wywołał ogromny skandal!

"Twoja twarz brzmi znajomo" to program, który co tydzień budzi uśmiech na twarzy widzów. Ostatni odcinek nieco jednak ich oburzył. Największe emocje wzbudził jednak poza granicami naszego kraju. Amerykańscy dziennikarze skrytykowali jeden z występów. Bogumił Romanowski, znany szerszej publiczności jako Boogie, wcielił się w postać Drake'a. Jego występ docenili jurorzy i koledzy. Romanowski zwyciężył w tym odcinku. Okazuje się jednak, że jego występ został okrzyknięty "obrzydliwym" i wywołał skandal na tle rasistowskim.

Amerykanie oburzeni występem Polaka

Romanowski wykonał na scenie "Twoja twarz brzmi znajomo" utwór "Hotline Blink", pochodzący z repertuaru kanadyjskiego muzyka Drake'a. Jego występ niestety jednak, choć był okrzyknięty najlepszym w odcinku, nie przypadł do gustu widowni, zwłaszcza tej za oceanem. Na amerykańskim portalu Complex.com pojawiły się negatywne opinie na ten temat. Zwłaszcza od oburzonych dziennikarzy.

Piosenkarz zapewnił widzom zarówno obrzydliwy występ, jak i obraźliwy wygląd, wcielając się w Drake'a. (...) Na instagramowym koncie programu, które ma ponad 40 tysięcy obserwujących, pojawiło się jego zdjęcie w blackface'ie. Nikomu z pracujących przy widowisku osób nie przyszło do głowy, że to okropny pomysł - możemy przeczytać na amerykańskim portalu.

Okazuje się zatem, że największy problem leży w tym, że charakteryzatorzy za bardzo przyciemnili gwiazdorowi kolor skóry. Również internauci stwierdzili, że Drake ma w rzeczywistości dużo jaśniejszą karnację. Niektórzy z nich byli równie oburzeni jak amerykańscy dziennikarze.

Blackface w XXI wieku. Wstyd.

Drake nie jest taki ciemny!

Dla mnie wygląda to rasistowsko.

Amerykański portal domaga się przeprosin od programu i samego artysty, który wcielił się w rolę kanadyjskiego muzyka. Podkreślili jednak, że Polska znacznie różni się kulturowo od Stanów Zjednoczonych, w związku z czym producenci mogą nie zauważyć całego problemu. Twórcy "Twoja twarz brzmi znajomo" postanowili jednak ustosunkować się do całej afery, przy pomocy swojego konta na Instagramie.

Drodzy Widzowie, jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością komentarzy dotyczących ostatniego występu Boogiego w roli Drake'a w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja programu, odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to show rozrywkowy, a jego intencją jest jak najbardziej precyzyjne odtworzenie wizerunku i występu znanych i cenionych artystów. Przez lata, do tej zabawy dołączali najlepsi artyści w Polsce, którzy stworzyli legendarne role sceniczne jak Kasia Skrzynecka jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk - Michael Jackson, Mariusz Totoszko - Stevie Wonder, Natalia Szroeder - Whitney Houston, Kacper Kuszewski -Missy Elliott czy Aleksandra Szwed jako Beyonce. W 7. odcinku najnowszej, 10. edycji postać Jasona Derulo brawurowo odtworzył Rafał Szatan, co docenił sam Derulo gratulując mu występu i zapraszając Rafała za kulisy swojego koncertu w Polsce. Intencją każdego uczestnika programu TTBZ, a także całej produkcji, zawsze jest wierne odzwierciedlenie występu, a także oddanie hołdu muzycznego artystom, który dla nas jako odbiorców muzyki, tak samo jak dla Was, jest najważniejszy.

A wy jak myślicie? Jest o co robić całą aferę?

Zobacz także: Alec Baldwin pobił Polaka! Obaj wydali oświadczenie

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Polska scena muzyczna obfituje w wiele legendarnych hitów, do których chętnie powracamy. Niektóre z nich do dziś są uwielbiane przez coraz młodsze pokolenia. Rozpoznasz je po fragmencie tekstu? 

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank
Rozwiąż quiz

Rozpoznasz kultowe polskie piosenki po fragmencie tekstu? Sprawdź się!

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank

1. "Swoje miejsce znajdź i nie pytaj, czy taki układ ma jakiś sens..."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów