Transpłciowa uczestniczka "Top Model": Chcę tu być, ale nie kosztem zdrowia psychicznego

Paulina Szestowicka 27.09.2016
Top Model: Kamila Warzecha
Fotografia: www.player.pl

Nie od dziś wiadomo, że programy telewizyjne nie są dla wszystkich. Niestety, niektórzy zdają sobie sprawę z tego dopiero po czasie.

Czwarty odcinek szóstego sezonu programu "Top Model. Zostań modelką" był niczym innym niż otworzeniem formuły odcinków z poprzednich serii, w których uczestnicy wprowadzają się do domu modelek i modeli, przechodzą metamorfozy i biorą udział w pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Już na etapie castingów można było przewidzieć, ze największe problemy w show będzie miała transpłciowa uczestniczka, Kamila Warzecha. W domu zajęła jedną z sypialni na pierwszym piętrze, ponieważ jak stwierdziła "jest kobietą, więc wiedziała, ze ma pójść na górę". Następnego dnia, dnia metamorfozy, miała duży problem, żeby pogodzić się z propozycją fryzjera, który chciał skrócić jej włosy. 

To jest coś, przed czym uciekałam całe życie. Będę czuła się męsko - stwierdziła Kamila Warzecha. - Chcę tu być, ale nie kosztem mojego zdrowia psychicznego. Czuję się ch*jowo.

Stylista fryzur zostawił długość pasm bez zmian, jedynie przefarbował je z rudych na blond. Uczestniczka uznała, że fryzura dodała jej uroku i delikatności. Niestety, nowy wizerunek nie spodobał się niektórym kolegom z programu. Jeden z kandydatów na Top Modela stwierdził, że patrząc na koleżankę "widzi zarówno faceta, jak i kobietę". Wytknięto jej też zainteresowanie ezoteryką. 

Kamila Warzecha nie wypadła najlepiej na sesji cyrkowej. Dawid Woliński zwrócił uwagę, że jest ona "melancholijna i tęskniąca za marzeniami". Uczestniczka trafiła do zagrożonej grupy, ale ostatecznie przeszła do piątego odcinka "Top Model". Już teraz wiadomo, że każdy kolejny będzie dla niej coraz większym wyzwaniem. Nawet fotograf, Robert Wolański, zwrócił uwagę, że ona się wstydzi i ma blokadę przed pokazaniem swojego prawdziwego ja. Kamila Warzecha oczywiście przyznała mu rację, dodając, że operacja dałaby jej większy komfort psychiczny. 

Oczywiście, uczestniczka zgłosiła się do programu na własne życzenie. Jednak być może na etapie castingów powinna być dodatkowa eliminacja osób, które mają wrażliwe usposobienie i niekoniecznie zdają sobie sprawę, na czym polega udział w telewizyjnym show. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów