Tego jeszcze nie było. Właściciele restauracji wycofali się z "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler

Mateusz Patyk 12.05.2017
Magda Gessler Kuchenne Rewolucje
Fotografia: East News, Facebook.com/TVNPL

Był płacz, złość i stres. Pozostał niesmak i wielkie rozczarowanie.

"Kuchenne rewolucje" to program mający na celu pomóc podupadającym lokalom. Ale nawet mimo szczerych chęci Magdy Gessler opór właścicieli przed zmianami jest zbyt silny. Tak stało się w tym przypadku.

Restauracja Bajkowa znajdująca się w Swarzędzu zaprosiła prowadzącą program, aby na nowo przyciągnąć klientów. Miejscem zajmuje się para - 36-letnia Karolina i 40-letni Robert. Skarżyli się na pustki i zawiść mieszkańców po otwarciu lokalu. Emocji dodawał osobisty dramat z przeszłości właścicielki. Kobieta uciekła od znęcającego się nad nią męża, którego poznała w Norwegii. Założenie restauracji miało być dla niej nadzieją na przyszłość.

Jednak miły nastrój prysł, gdy Magda Gessler spróbowała potraw z menu Bajkowej. Wszystkie przygotowywane były przez zestresowaną i zrozpaczoną Karolinę.

To danie jest żadne, nie wiadomo skąd. Mięso jest niedobre, skwaszone, albo zepsute. Ten pstrąg jest jak zdechły, przepieczony, rozwalony, strasznie to wygląda. Nawet nie mogę tego połknąć jest tak suche - oceniała dania słynna restauratorka przed kamerą.

Kuchenne rewolucje TVN
Fotografia: Facebook.com/KuchenneRewolucjeTVN

Początek końca

Z minutą na minutę było coraz gorzej. Ale Magda Gessler nie dawała za wygraną i postanowiła jednak wykonać niezbędny remont. Gdy ekipa zaczęła prace, gospodyni programu zaproponowała właścicielce przyrządzenie jej popisowego dania. Niestety risotto z łososiem okazało się za słone, o czym nie omieszkała wspomnieć znana restauratorka .

To nie jest bajka, to jest sól ziemi czarnej. Coś z twoim smakiem jest nie tak. To jest niedobre! Ble, okropne - wyznała Gessler przy szefowej kuchni.

O wiele lepiej radził sobie kelner Robert, który także został poproszony o przygotowanie jednej z potraw. Magda Gessler zachwycała się również ciastami przygotowanymi przez partnera właścicielki, Piotra, który z zawodu jest cukiernikiem.

Czarę goryczy przelało jednak to, co powiedziały nauczycielki pracujące w położonym niedaleko przedszkolu. Według ich relacji, restauracja Bajkowa nie przyjmuje grup zorganizowanych, nie można więc urządzić tam np. urodzin dzieci. To był cios, który wyprowadził 36-letnią Karolinę z równowagi i zaważył na losie "Kuchennych rewolucji" w Swarzędzu.

Restauracja Bajkowa Swarzędz
Fotografia: Facebook.com/RestauracjaBajkowa

Niespodziewany finał

Kobieta straciła cały zapał i chęć do jakichkolwiek rozmów z prowadzącą program. Brak odporności na krytykę sprawił, że musiała podjąć trudną decyzję o zakończeniu rewolucji w jej lokalu.

Na razie jestem przybita. Mam ochotę sama to przerwać. Nie chcę już brać w tym udziału, mam dosyć wszystkiego. Jestem tak zestresowana - wyznała Karolina na skraju załamania nerwowego.

Masz to w dupie, nie chcesz tego ratować? - nie odpuszczała celebrytka.

Zaczęły się narzekania na brak wsparcia ze strony innych, usprawiedliwianie decyzji brakiem siły oraz obwinianie za niepowodzenia partnera. Nazajutrz właściciele przekazali smutną informację przez kelnera, że nie chcą dłużej uczestniczyć w programie i rezygnują z rewolucji. Uzasadniali to stresowaniem ich przez Magdę Gessler i odwrotnym do zamierzonego efektem telewizyjnego przedsięwzięcia.

Restauratorka skwitowała wspólną decyzję obojga właścicieli jednym zdaniem. Gdy pozbawiony entuzjazmu Piotr stwierdził, że kocha swoją partnerkę i jest w stanie poświęcić dla niej wszystko, gospodyni show celnie odpowiedziała: "No cóż, miłość jest ślepa".

Restauracja Bajkowa Facebook
Fotografia: Facebook.com/RestauracjaBajkowa

Burza w sieci

Tuż po emisji programu 11 maja restauracja zamknęła się na dwa dni. Skasowano też profil lokalu na Facebooku. Zdaniem internautów, jest to wynik negatywnych komentarzy i miażdżących opinii, które stanowiły balast dla fanpejdża Bajkowej i mogły znięchęcić potencjalnych klientów do wizyty.

Widzowie zarzucali w postach napisanych na stronie producentów programu nieuczciwość właścicieli, którzy mimo powrotu do starej nazwy (z zaproponowanej wcześniej przez Gessler "Piknik w kratkę"), prowadzili dalej działalność w wyremontowanej przestrzeni. Te działania doprowadziły do stracenia zaufania wśród dawnych klientów i tylko dolały oliwy do ognia.

Obecnie powstały dwa nieoficjalne fanpejdże restauracji Bajkowej, na których zniesmaczeni całą sytuacją i postawą nieodpowiedzialnych właścicieli internauci opisują swoje rozczarowanie finałem czwartkowych "Kuchennych rewolucji".

Magda Gessler
Fotografia: Instagram.com/magdagessler_official
Magda Gessler
Fotografia: Instagram.com/magdagessler_official
Magda Gessler
Fotografia: Instagram.com/magdagessler_official
Magda Gessler
Fotografia: Instagram.com/magdagessler_official
Magda Gessler
Fotografia: Instagram.com/magdagessler_official
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów