"Taniec z Gwiazdami" - finał był ustawiony? Polsat wydał oficjalne oświadczenie

Joanna Mazur w fioletowej sukience i Jan Kliment w smokingu podczas finału programu "Taniec z Gwiazdami"
Fotografia: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Wielki finał "Tańca z Gwiazdami" za nami. Widzowie są jednak oburzeni tym, kto został zwycięzcą 9. edycji programu. Twierdzą, że wszystko zostało ustawione.

Za nami finał 9. edycji kultowego już programu "Taniec z Gwiazdami". Taneczne show wygrała Joanna Mazur, która uważana była za faworytkę tej edycji. Jej rywalem w finale był Tomasz Działowy, znany jako Gimper. To, że youtuber przegrał, spotkało się z wielkim oburzeniem ze strony widzów. Niektórzy stwierdzili, że finał został ustawiony, a z góry było wiadomo, że wygra Joanna Mazur. Niektórzy widzowie twierdzą, że nie mogli wręcz zagłosować na Gimpera.

Zobacz także: "Taniec z Gwiazdami" - kontrowersyjny finał i goście specjalni

"Taniec z Gwiazdami": finał był ustawiony?

Na profilu "Tańca z Gwiazdami" na Instagramie pojawiło się zdjęcie zwycięzców z kryształową kulą. W komentarzach, zamiast gratulacji, posypały się jednak słowa krytyki w stosunku do stacji Polsat.

Widzowie twierdzą, że finał został ustawiony. Ich zdaniem wysyłane sms-y nie dochodziły do produkcji. Oprócz tego zarzucają stacji, że nie pokazali procentowego rozkładu głosów pod koniec finału.

Gdzie były wyniki procentowe głosów?

Żałosne, najlepiej w połowie programu pokazać procenty, a pod koniec niestety nie pokazać. 

Brawo Polsat za beznadziejną ustawioną wygraną.

To, co wydarzyło się w finale, skomentował także główny zainteresowany, Gimper.

Ja nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i jako uczestnikowi mi nie wypada podważać wyników programu, więc przyjmuję wynik finału taki, jaki jest i bardzo się z niego cieszę, bo 2. miejsce to bardzo ładne miejsce. I przy tym zostańmy. A jeżeli chodzi o jakieś problemy z sms-ami, to problem zgłosiłem i będę chciał się dowiedzieć, z czego to wynikało i jeżeli dostanę jakąś odpowiedź w tym temacie to myślę, że się z wami tym podzielę - napisał youtuber do swoich fanów.

Ostatecznie postanowiła zareagować również produkcja "Tańca z Gwiazdami". Polsat wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, tym samym publikując procentowy rozkład głosów w finale.

W odpowiedzi na wasze liczne zapytania informujemy, że dotychczas, w żadnej z 9 edycji programu, nie podawaliśmy w finale końcowych wyników głosowania. Wyjątek zdarzał się wyłącznie w przypadkach, kiedy różnica głosów pomiędzy dwoma finałowymi parami była minimalna i wynosiła 1%. Na waszą prośbę publikujemy ostateczny układ głosów w finale programu: Joanna Mazur i Jan Kliment - 63,5%, Tomasz Gimper Działowy i Natalia Głębocka - 36,5%. W trakcie trwania programu nie dostaliśmy również żadnych informacji na temat nieprawidłowości czy problemów technicznych podczas głosowania. Linie sms-owe i internetowe zostały zamknięte dokładnie o godz. 21:47 i po tej godzinie wysyłane głosy były uznane za nieważne - możemy przeczytać w oświadczeniu producentów.

Wszystko wskazuje zatem na to, że głosowanie odbyło się w prawidłowy sposób. A co wy sądzicie o całej tej sprawie? Komu kibicowaliście?

Zobacz także: Kaczorowska odeszła z "Tańca z Gwiazdami". Padły ostre słowa. "Traktowali nas jak pionki"

"Taniec z Gwiazdami" to już kultowy program. Podobnie jest z "Szansą na sukces", która po latach wróciła na antenę TVP. Kto zaczynał karierę w tym programie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów