Takiego wzruszenia w "Tańcu z Gwiazdami" jeszcze nie było! Pavlović nie mogła powstrzymać łez

Hanna Skowron 06.04.2019
Iwona Pavlović
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

W ostatnim odcinku programu gwiazdy zabrały swoich partnerów w rodzinne strony. To było duże przeżycie także dla jurorów.

6. odcinek programu "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami" wyjątkowo poruszył widzów i jurorów. Niewidoma sportsmenka Joanna Mazur pokazała swoje rodzinne strony, a następnie miejsce, w którym mieszka obecnie. Skromne warunki, w jakich żyje, zażenowały Andrzeja Grabowskiego. Iwona Pavlović nie mogła powstrzymać łez.

Joanna Mazur to multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016. Zaczęła tracić wzrok, gdy skończyła 7 lat. Choroba postępowała, a Joanna coraz gorzej czuła się wśród rówieśników. W szkole wstydziła się, że używa lupy. W końcu wyprowadziła się z rodzinnego Szczecina do Krakowa i zamieszkała w internacie.

Pokój ma tylko podstawowe meble, nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a do toalety trzeba wychodzić na korytarz. Jan Kliment, który zobaczył wszystko na własne oczy, był wstrząśnięty.

Jak Joanka mnie zabrała do internatu, to mnie zszokowało. Było widać, że ona się bardzo krępuje. Niewidoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz. Dla mnie to jest coś koszmarnego - wyznał poruszony tancerz.

"Taniec z Gwiazdami": Jurorzy zszokowani warunkami mieszkaniowymi Joanny Mazur

Jurorzy także nie ukrywali swojego wzruszenia. Po występie pary najpierw odnieśli się do tego, co zobaczyli na filmie. Padły ostre słowa i polały się łzy. Andrzej Grabowski zaapelował do środowiska sportowego, by zaczęło bardziej dbać o potrzeby sportowców, którzy zdobywają medale dla Polski.

Jestem wzruszony, ale czuję się zażenowany i zawstydzony, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje odpowiedzialne za to, aby takie osoby wspomóc? Gdzie są sponsorzy prywatni? Jest mi po prostu wstyd, a z ciebie Joasiu czuje się dumny - powiedział.

Z kolei Iwona Pavlović z trudem powstrzymywała łzy.

Nie mogę mówić po tym filmie. Przyjęłabym cię do siebie. Żyjemy w państwie, gdzie mistrzyni świata ma toaletę na zewnątrz. Coś koszmarnego! Znajdźmy sponsora tej kobiecie - dodała.

Godna podziwu jest postawa Joanny Mazur, która poprosiła jury, by oceniło wyłącznie jej taniec. Tego wieczora para zatańczyła rumbę do piosenki "Kto nie kochał". Na żywo utwór wykonał Piotr Cugowski. Mazur i Kliment zdobyli ostatecznie 26 na 30 możliwych punktów. Z programem pożegnali się Qczaj i Paulina Biernat.

Zobacz także: Przełom w "Tańcu z Gwiazdami"! Pavlović pochwaliła Żyłę i zdobyła się na wyjątkowy gest 

Iwona Pavlović i Andrzej Grabowski
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News
Joanna Mazur i Jan Kliment
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

Niesamowity projekt podbija serca internautów! Zobaczcie zdjęcia gwiazd z ich młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów