TVP2 wycięła Natalię Przybysz z koncertu poświęconego Agnieszce Osieckiej

Redakcja 08.05.2017
Natalia Przybysz
Fotografia: ONS

Z decyzją telewizji nie zgadza się producent koncertu, który twierdzi, że to "przekłamanie i cenzura". 

Natalia Przybysz została wycięta z retransmisji koncertu w TVP2. 

Jak podaje Wyborcza.pl, artystka została wycięta z retransmisji koncertu "nowOsiecka", który na antenie TVP 2 został wyemitowany dopiero w nocy z 3 na 4 maja 2017 roku, choć odbył się 27 listopada 2016 roku w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 

Natalia Przybysz wraz z Raphaelem Rogińskim wykonali utwór "Uroda" z repertuaru Wandy Warskiej. Pomysłodawca i producent koncertu Krzysztof Krot nie rozumie decyzji Telewizji tym bardziej, że TVP od początku wiedziała o składzie artystycznym i nie zgłaszała sprzeciwu. 

Najpierw w zapowiedzi koncertu przygotowanej przez TVP pojawia się Natalia Przybysz. A później znika z emitowanego koncertu. To jest przekłamanie, fałsz i cenzura. W koncercie nie pojawiła się artystka, która stanowiła jego fundamentalny element. Kuriozalną sytuacją jest też wycięcie Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego z napisów końcowych, w których wymienieni są wszyscy artyści biorący udział w koncercie - powiedział Krzysztof Krot w rozmowie z Wyborcza.pl. 

Producent w rozmowie z Wyborcza.pl przyznał, że uzgodnił z TVP skrócenie emisji tylko o dwa ostatnie występy, a więc nie dotyczyły one tej części, w której wystąpiła Natalia Przybysz. O przyczynę wymazania artystki z koncertu zapytał TVP dziennikarz "Gazety Wyborczej". 

Decyzja o skróceniu koncertu "nowOsiecka" wynikała z potrzeby dostosowania czasu audycji do potrzeb programowych anteny - powiedział zespół rzecznika TVP, a ich wypowiedź przytacza Wyborcza.pl. 

Natalia Przybysz
Fotografia: East News

Natalia Przybysz

Kara za wywiad?

W kwietniu 2017 roku Natalia Przybysz została wybrana Superbohaterką "Wysokich Obcasów" za "odwagę szczerego wyznania - w czasach postprawdy, propagandy i opresji kobiet". Nagroda ma związek z wywiadem, który w październiku 2016 roku ukazał się na łamach "Wysokich Obcasów". Artystka opowiedziała w nim o swojej nowej piosence "Przez sen". Przybysz przyznała, że utwór opowiada jej własną historię. Przyznała tym samym, że w 2015 roku dokonała aborcji na Słowacji. 

Po głośnym wywiadzie piosenkarka musiała poradzić sobie z ogromną falą hejtu internetowego. Wielu komentujących uznało, że usunęła ciążę z czysto egoistycznych pobudek i nazwali ją "aborterką" i "dzieciobójczynią". Oczywiście, byli też i tacy, którzy wspierali artystkę i podziwiali jej odwagę. 

Niektórzy podejrzewają, że przyczyna wycięcia artystki jest związana z jej śmiałym wyznaniem. Spekuluje się, że widzowie TVP nie mieli szansy zobaczyć występu Natalii Przybysz przez wywiad, w którym przyznała się do aborcji. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów