Paweł Fajdek z ojcem w "Starsza pani musi fiknąć". Polały się łzy. "Twarde wychowanie się we mnie odcisnęło"

Julia Pandecka 10.10.2019
Paweł Fajdek w kaszkietówce z napisem "tata"
Fotografia: Instagram/Paweł Fajdek

Paweł Fajdek wziął udział w programie "Starsza pani musi fiknąć". Na wycieczkę do Jordanii zabrał swojego tatę, Waldemara. Kim jest Paweł Fajdek i Waldemar Fajdek?

W ostatnim odcinku programu "Starsza pani musi fiknąć" wystąpił wielokrotny mistrz świata i Europy w rzucie młotem, Paweł Fajdek. Sportowiec zabrał w podróż do Jordanii swojego ojca, Waldemara. Najnowszy program TVN-u jest nie tylko okazją do przeżycia niezwykłej przygody z ukochaną osobą, ale również sposobem do wspomnień z dawnych lat, czasami nawet bardzo bolesnych. Również Paweł Fajdek dzięki niemu wspomniał swoje dzieciństwo.

Zobacz także: Magda Gessler aresztowana na wakacjach! Próbowała się bronić: "Jestem przyszłą panią prezydent"

Waldemar Fajdek - kim jest ojciec polskiego mistrza w rzucie młotem?

Waldemar Fajdek również jest sportowcem! Przez wiele lat uprawiał kolarstwo i chciał, żeby syn poszedł w jego ślady. Paweł został jednak lekkoatletą. Ostatecznie to właśnie tata zachęcił go do tego, żeby zaczął rzucać młotem. 

"Starsza pani musi fiknąć": Paweł Fajdek z ojcem Waldemarem

Paweł Fajdek to wielokrotny mistrz świata i Europy w rzucie młotem. Sportowiec ostatnio wrócił nawet z mistrzostw, na których zdobył złoty medal. Teraz przed kamerami opowiedział, że wszystko zawdzięcza swojemu ojcu, Waldemarowi. 

Nie osiągnąłbym tego wszystkiego, gdyby nie ojciec, jego twarda ręka, wychowanie i baczne oko, które pokazywało mi właściwe ścieżki. Mam nadzieję, że zabierając go w tę podróż, odwdzięczę się za wszystko, co dla mnie zrobił, a także będę miał okazję się nieco odegrać, bo to twarde wychowanie trochę się na mnie odcisnęło - opowiedział Paweł.

Ekstremalnie zaczęło się już w momencie opuszczenia przez panów lotniska, kiedy to okazało się, że zabrali nie tę walizkę. Pan Waldemar zrzucił winę na syna, który w pośpiechu złapał nie ten bagaż. Następnego dnia odbyli lekcję flyboardu. Ojciec Pawła jednak nie dał rady utrzymać się w powietrzu i bardzo się zdenerwował, gdy wpadł do wody. Okazuje się, że złapał go skurcz.

Nie jest ok! Weźcie mnie, nie dopłynę, bo jestem tak zestresowany. Ja pierdzielę! Weźcie mnie stąd, k*rwa - wykrzyczał.

Panowie latali również wiatrakowcem. Fajdek zabrał tatę także na przejażdżkę wielbłądami, na których dotarli do obozu beduinów. Podczas jednej z wypraw sportowiec przyznał, że czasami obrywał od taty w dzieciństwie. 

Nie przesadzaj! Nie miałeś złego dzieciństwa - bronił się pan Waldemar.

Sportowiec wspomniał jednak nieprzyjemne chwile.

Tak, oczywiście... Najfajniejsze były te momenty, w których mówiłeś, że jedziemy na chwilę do babci, bo masz sprawę, a wracałeś po dwóch tygodniach. (...) Tak, super było! Jak coś przeskrobałem, to pierwsze, co się wchodziło do domu, to trzecia szuflada, kuchnia i wszystko jasne - wspominał. 

Pan Waldemar postanowił jednak wyjaśnić, dlaczego starał się trzymać twardą dyscyplinę w domu. Okazuje się, że ciężko pracował i przez prawie 24 godziny na dobę musiał być na wysokich obrotach. Zdarzało mu się sypiać zaledwie kilka godzin tygodniowo.

To był chyba najgorszy okres w moim życiu, było tak ciężko. Ale jakoś to poszło i teraz jest dobrze. Mam Pawła przy sobie i to jest najważniejsze. Reszta się nie liczy. Jak mam chwile słabości, (...) to czy Paweł, czy Dawid [red.: drugi syn pana Waldemara], momentalnie są u mnie, bo wiedzą, że ich potrzebuję. Wspierają mnie. Tak, bardzo się kochamy i szanujemy - powiedział tata Pawła.

Widać, że panowie obecnie dogadują się już bardzo dobrze. W odcinku pokazali, że są prawdziwymi przyjaciółmi.

Zobacz także: Joanna Krupa z mamą w "Starsza pani musi fiknąć". Polały się łzy

Uprawiasz jakiś sport albo jesteś wiernym kibicem? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi tak, to koniecznie weź udział w naszym quizie. Sprawdź swoją wiedzę ogólnosportową.

Na boisku leży kilka piłek. W tle widać bramkę.
Rozwiąż quiz

Uważasz, że znasz się na sporcie? W takim razie sprawdź, czy zdobędziesz komplet punktów

Na boisku leży kilka piłek. W tle widać bramkę.

1. Który z tych sportowców nigdy nie wygrał medalu olimpijskiego:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów