Spędzili rok w lesie przekonani, że występują w reality show. Nikt im nie powiedział, że program zdjęto z anteny

Redakcja 29.03.2017
Na planie programu "Eden"
Fotografia: twitter.com/Sam_brown312

Uczestnicy programu po powrocie do domu dowiedzieli się, że od wielu miesięcy nikt ich nie ogląda. 

Brytyjski reality show zatytułowany "Eden" został zdjęty z anteny już po czterech odcinkach. Biorący w nim udział uczestnicy nie mieli o tym pojęcia i spędzili rok na zupełnym odludziu przekonani, że ich losy śledzi miliony Brytyjczyków.

"Eden" emitowany na kanale Channel 4 miał być jednym z "misyjnych" reality show. 23 ochotników zostało wysłanych w dzikie rejony Szkocji, gdzie stworzyć mieli nową społeczność. Ich zadaniem było poradzić sobie w trudnych warunkach. Oczywiście, pozbawieni zostali jakiejkolwiek technologii. Sami musieli zapewnić sobie schronienie, a także zdobyć jedzenie. W założeniu miało powstać 12 odcinków, a każdy z nich miał dokumentować miesiąc życia uczestników. 

Choć program był potencjalnym hitem, okazał się wielką klapą. Oglądalność spadała z odcinka na odcinek. Po emisji czwartego, władze stacji podjęły decyzję o zdjęciu programu z anteny. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że uczestnicy show nie mieli o tym pojęcia. 

Wielkie oszustwo?

Po roku bohaterowie "Edenu" wrócili do domu i dowiedzieli się, że program, w którym wzięli udział nie jest emitowany na antenie już od kilku miesięcy, a nagrania trafiają do szuflady. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, nadawca przekonuje, że to zamierzone działanie i efekt przeprowadzonego eksperymentu. 

Co ciekawe, nie wszyscy wytrwali w programie do końca. 13 osób odeszło z niego znacznie wcześniej z powodu złej atmosfery, głodu, przepychanek, ale również ze względu na słabnącą formę fizyczną i psychiczną. Spekuluje się również, że odludzie, na którym wylądowali uczestnicy, w rzeczywistości niewiele miało z nim wspólnego. Pojawiają się głosy, że bohaterowie zajadali się fast foodami, a na miejsce ich pobytu przemycano alkohol. 

Stacja telewizyjna Channel 4 zaznaczyła, że o bohaterach "Edenu" jeszcze usłyszymy. Jak podaje Thesun.co.uk., ze wszystkich materiałów, które nakręcono podczas 12 miesięcy, zostanie zmontowany jeden specjalny odcinek. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów