Skandal i spór o zwierzęta po emisji odcinka "MasterChef Junior". "Każdy wie, że kotlety na drzewie nie rosną"

Redakcja 11.04.2017
 "MasterChef Junior"
Fotografia: www.facebook.com/masterchefjuniortvn/

W ostatnim odcinku kulinarnego show, studio zamieniło się w farmę pełną przeróżnych ptaków, co szczególnie nie spodobało się internautom.

7. odcinek programu "MasterChef Junior" wywołał falę oburzenia wśród jego fanów. Wszystko przez obecność w studio ptactwa, z którym mali kucharze mogli się "zaprzyjaźnić". Problem w tym, że chwilę potem dostali zadanie przygotowania potraw z mięsa między innymi gęsi, kaczki i indyka. 

Gdy dzieci weszły do studia nagrań zobaczyły zagrodę, w której biegało dzikie ptactwo, a także jurorów, którzy trzymali na rękach zwierzęta. Michel Moran gęś, Anna Starmach kaczkę, a Mateusz Gessler indyka.

Jesteście gotowi się zaprzyjaźnić trochę? - zapytał Mateusz Gessler. 

Mali kucharze, choć trochę przerażeni, podchodzili do zwierząt i głaskali je. Przy okazji dowiedzieli się, jaką potrawę danego dnia mają przygotować. Wywołany do "głaskania" kaczki uczestnik show usłyszał, że za chwilę będzie musiał przygotować danie właśnie z mięsa kaczki. Oczywiście, chwilę później zwierzęta, które przed chwilą trzymali na rękach jurorzy, wróciły do zagrody. 

Będziesz gotowała dzisiaj gęś. Zostawimy ją ponownie na zagrodzie, dlatego że...zobacz, jak patrzy na mnie - powiedział Michel Moran do jednej z uczestniczek.

Przesadzili? 

Choć na planie programu żadne zwierzę nie zostało zabite, a później wrzucone do garnka, wielu internautów nie kryje oburzenia.

Jakie to przykre. Od najmłodszych lat uczyć dziecko okrucieństwa wobec zwierząt. To nie są zabawki. Eh to co robi teraz TVN to się nazywa HIPOKRYZJA - napisała internautka na Facebooku "MasterChef Junior". 

Okrutne, a nawet sadystyczne. Jak można zasugerować zaprzyjaźnienie się ze zwierzęciem, a potem go zabić? To tak, jak kupić dziecku szczeniaczka, którego dziecko pokocha, a potem powiedzieć "dzisiaj go zabijemy"(...). - dodała kolejna. 

Jak można tak męczyć zwierzęta!!! Co z Wami jest nie tak? - napisała internauta w komentarzu zamieszczonym na stronie Masterchefjunior.tvn.pl. 

Jak możecie tak męczyć zwierzęta? Żałosne i niepoważne! - podsumował następny internauta. 

Wielu internautów nie rozumie oburzenia i zwraca uwagę na fakt, że dzieci doskonale wiedzą skąd pochodzi mięso na ich talerzach. 

Czym tu się bulwersować? Każdy z nas od dziecka wiedział, że kotlety na drzewie nie rosną. I nikogo to nie dziwiło(...). Czy któreś z tych dzieciaków, które wiąże swoją przyszłość z gotowaniem nie ma świadomości skąd jest mięso? Ludzie, zejdźcie na ziemię - napisała internautka na Facebooku "MasterChef Junior". 

Nie pochwalam męczenia zwierząt w studiu nagraniowym, ale oburzanie się, że dzieci musiały potem przyrządzać mięso z poznanych na żywo zwierząt jest po prostu śmieszne. Dzieci powinny wiedzieć skąd się bierze mięso, dorośli tak samo. Jeżeli komuś jest żal kury, kaczki czy indyka i ma po nim płakać to niech zostanie wegetarianinem, a jeśli chce dalej jeść mięso to niech będzie świadomym konsumentem a nie hipokrytą - zauważyła internautka. 

Podobnych komentarzy jest wiele więcej. Część fanów programu wprost stwierdziła, że oburzenie w takich sytuacjach, po prostu ich bawi. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Wydaje się, że twórcy programu nie zrobili nic niestosownego. Bo czy uświadamianie już od wczesnych lat skąd pochodzi mięso, faktycznie jest niestosowne? Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zwierzęta, których miały okazję dotknąć mali kucharze, wróciły do zagrody i nie zostały pozbawione życia na oczach najmłodszych. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów