Robert Janowski po 21 latach odchodzi z "Jaka to melodia?". "Przypominało to wręcz sektę"

Magdalena Barszczak 13.08.2018
Robert Janowski
Fotografia: East News

Prezenter zamieścił poruszający wpis w mediach społecznościowych. Co dalej z programem?

"Jaka to melodia?" bez Roberta Janowskiego! Prezenter nie będzie już prowadzącym lubianego przez Polaków show. Trudno to sobie wyobrazić, bo pomagał uczestnikom zgadywać tytuły piosenek od 21 lat. 

Zobacz także: Janowski nie będzie prowadził "Jaka to melodia"? Prezenter gorzko ocenił zmiany

"Jaka to melodia?" bez Roberta Janowskiego

Jak podaje "Super Express", dziennikarz nie zgodził się na prowadzenie programu w nowej formule. Do informacji odniosła się także menedżerka, a prywatnie żona dziennikarza, Monika Janowska w rozmowie z "Pressserwisem". Robert nie chciał podpisać się pod proponowanymi zmianami ze względu na swoich widzów i ekipę, z którą pracował - podkreśliła. 

O nadchodzącej nieubłaganie rewolucji w programie mówiło się już od dłuższego czasu. Do tej pory Janowski był związany z zewnętrzną firmą, produkującą show dla TVP. Wokół prowadzącego miał zgromadzić się krąg ludzi, którzy "znali piosenki na pamięć i regularnie występowali w programie". Prowadzącemu zarzucano nieuczciwość i kumoterstwo.

Przypominało to wręcz sektę, bo normalny człowiek nie miał szans tam się dostać. Janowski nie chciał przejść pod skrzydła TVP, która zamierza odświeżyć formułę programu, mimo iż rocznie zarabiał na programie ok. milion złotych! - stwierdził jeden z rozmówców dziennika pracujący przy programie.

Uczestnicy przed programem otrzymywali listę i uczyli się na blachę 600 piosenek, które pojawiały się w show. Dzięki temu odgadywali wszystko po ułamku sekundy - twierdzi osoba związana z teleturniejem.

Szefostwo TVP stwierdziło, że program "należy zwrócić zwykłym ludziom". Choć licencję od prywatnej firmy wykupiono już rok temu, dopiero teraz zdecydowano się na zmianę formuły. Robert Janowski tych zmian nie chciał zaakceptować. 

Prezenter ostro skomentował tekst tabloidu na Facebooku i zapowiedział, że to koniec jego długoletniej przygody z "Jaka to melodia?". Zobaczymy go jeszcze w 10 odcinkach. Jeszcze widzimy się na chwilę, moi drodzy. Dopiero potem się z Wami pożegnam – podsumował.

Wyobrażacie sobie program z kimś innym w roli prowadzącego?

Te filmy są tak złe, że... warto je zobaczyć:

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja w "Jaka to melodia?". Zapłakana uczestniczka wybiegła ze studia. Janowski zaniemówił

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów