Ekspertka wyproszona z "Pytania na śniadanie". Napisała post: "Prawda w oczy kole"

"Pytanie na śniadanie": Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny na ściance
Fotografia: Adam Jankowski/Reporter/East News

W "Pytaniu na śniadanie" pojawiła się małpka Chico wraz ze swoim właścicielem. Miała wystąpić także ekspertka od zwierząt egzotycznych, jednak została wyproszona ze studia.

"Pytanie na śniadanie" to program TVP2, który od lat budzi Polaków. W związku z tym, że jest to tzw. "telewizja śniadaniowa", pojawiają się w niej głównie przyjemne tematy. Ostatnio jednym z nich miał być materiał dotyczący małpek i hodowania ich w domu. Tym samym do studia zaproszono ekspertów. Jednym z nich był właściciel kapucynki Chico, Mariusz Kolinko. Drugim gościem miała być Marta Kamila Marciniak, lekarz weterynarii. Okazuje się, że została wyproszona ze studia.

Zobacz także: Zabawna wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Ktoś tu zapomniał o zasadach ortografii 

"Pytanie na śniadanie": ekspertka wyproszona z programu

Marta Kamila Marciniak jest lekarzem weterynarii i specjalizuje się w leczeniu zwierząt egzotycznych. Dlatego właśnie miała pojawić się w "Pytaniu na śniadanie".

Kobieta nie pojawiła się jednak na kanapach programu. Udostępniła natomiast obszerny post na Instagramie, w którym napisała, że została wyproszona ze studia.

Właśnie mnie wyproszono z "Pytania na śniadanie", gdzie miałam się wypowiadać jako ekspert od małp, bo nim jestem, nieskromnie pisząc, świetnym i jednym z nielicznych w Polsce - zaczęła swój wpis Marciniak. 

Okazuje się, że powodem, dla którego ekspertka nie pojawiła się w programie, był właściciel Chico, który jej zdaniem obawiał się konfrontacji.

Niestety właściciel małpki celebrytki nie życzył sobie mnie na wizji. A, że TV bało się konfrontacji... Cóż, wyszłam z podniesioną przyłbicą. Prawda w oczy kole! Nie bierzcie małp do domu! Nie przebierajcie ich w ciuchy i pieluchy! Te małpy ogromnie cierpią z socjalno-behawioralnych problemów, często nieprawidłowo żywione, samotne, bez stada. Człowiek im nie zapewni w domu dobrych warunków. Brawo TVP2 za promowanie takich zachowań i słabej mody - napisała Marciniak.

Materiał "Pytania na śniadanie" spotkał się z oburzeniem nie tylko ze strony lekarki. Okazuje się, że również inni znawcy, a także po prostu niektórzy widzowie, nie byli zachwyceni promowaniem trzymania małpek w warunkach domowych.

To nie pierwsza sytuacja tego typu w polskiej telewizji. We wrześniu Chico pojawiła się ze swoim właścicielem w "Dzień Dobry TVN". Wówczas zwierzę ugryzło Filipa Chajzera, a odzew telewidzów był podobny.

Zobacz także: Kinga Rusin broni swoich zdjęć z gepardem. "Do wszystkich anonimowych manipulatorów"

Interesujesz się fauną występującą w Polsce? Świat zwierząt nie ma przed tobą żadnych tajemnic? W takim razie ten QUIZ jest właśnie dla ciebie!

Na plaży leży foka. Ma ona otwarte oczy.
Rozwiąż quiz

Czy wiesz, które zwierzęta żyją w Polsce?

Na plaży leży foka. Ma ona otwarte oczy.

1. Czy jeż pigmejski mieszka w Polsce?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów