18-letni Polak wygrał włoskie talent show. Pokochały go miliony widzów

Anna Respondek 03.12.2018
Marcin Patrzałek
Fotografia: Youtube/Spettacoli News

Jury zachwycało się jego niezwykłym talentem muzycznym.

Kolejny młody Polak może pochwalić się zagranicznym sukcesem. 18-letni Marcin Patrzałek wygrał włoskie talent show, które jest jednym z najpopularniejszych w kraju. Chłopak zaprezentował w programie swoje zdolności muzyczne i perfekcyjną grę na gitarze, dzięki czemu pokochały go miliony widzów, a jury jednogłośnie stwierdziło, że to "wielki i prawdziwy talent". 

Marcin Patrzałek wygrał włoskie talent show

"Tu si que vales" to jedno z najpopularniejszych talent show we Włoszech, które nadaje komercyjna stacja Canale 5. W programie udział postanowił wziąć Marcin Patrzałek z Kielc, który został nazwany prawdziwym wirtuozem gry na gitarze. Jury porównywało muzyka do największych mistrzów tego instrumentu. 

W finałowym odcinku Patrzałek postanowił zagrać flamenco, a jego występ został nagrodzony owacjami na stojąco. Prowadzący show, włoski gwiazdor Gerri Scotti, zachwycał się nie tylko muzykiem, ale także naszym krajem i Polakami. Przyznał, że niedawno odwiedził Warszawę i był oczarowany tym, jak pięknym i nowoczesnym jest miastem. Dodał również, że Polacy to "wspaniały naród".

Patrzałek podczas przemowy po wygranej przyznał, że to dla niego wielki sukces, a wygraną ma zamiar spożytkować na studia w Bostonie na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych na świecie. 

Polacy również zdążyli już poznać talent 18-latka, który w 2015 roku wygrał program "Must be the music".

Gratulujemy! ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te utwory tak naprawdę są coverami. Czy znasz ich oryginalną wersję? Zobacz, jak dobrze znasz się na muzyce!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów