Po raz pierwszy w "Top Model" wystąpiła transpłciowa osoba. Kamila Warzecha przeszła do kolejnego etapu

Paulina Szestowicka 14.09.2016
Kamila Warzecha
Fotografia: www.player.pl

Jury zadawało 18-latce wiele trudnych pytań, na które mało kto umiałby znaleźć dobre odpowiedzi. 

Pierwszy odcinek szóstej edycji programu "Top Model" pokazał, jak bardzo uczestnicy są w stanie się poświęcić, żeby przejść do kolejnego etapu. W drugim producenci postanowili pokazać ludzi, którzy w show widzą szansę na zmienienie swojego życia.

Jedną z takich osób jest 18-letnia Kamila Warzecha z Opola. Wydawać by się mogło, że to jedna z wielu uczennic technikum ekonomicznego, które interesują się modą. W chwili kiedy stanęła przed jury programu, mając na piersi naklejkę z numerem 896, okazało się, że jest osobą transpłciową - większości osób znaną jako Kamil, a nie Kamila. 

Obecnie jestem w trakcie zmiany płci. Urodziłam się jako chłopiec i dalej mam męskie dokumenty. To, że moje wnętrze nie było zgodne z tym, co miałam w dokumentach, uświadomiłam sobie już w dzieciństwie - powiedziała w programie. - Już w dzieciństwie nie używałam formy męskiej, wiedziałam, że nie będę mieć żony tylko księcia z bajki. Bawiłam się laleczkami, szyłam dla nich ubranka - robiłam wszystko to, co inne dziewczynki i nie widziałam w tym nic złego. Wprost powiedziałam mamie, że jestem dziewczyną, tak naprawdę w podstawówce. 

Kamila Warzecha przejdzie sądowną zmianę płci dopiero za 2-3 lata. Jurory mieli wiele wątpliwości, czy przed tym czasem powinna myśleć o karierze, ponieważ nie wiedzą, do której grupy uczestników mają ją zakwalifikować. Kamila oczywiście chciałaby dołączyć do żeńskiej, jednak zarówno Dawid Woliński jak i Marcin Tyszka, nie byli do tego przekonani.

Projektant martwił się, że żadne z ubrań nie będzie odpowiednio leżeć na Kamili, ponieważ ta nie ma typowej kobiecej sylwetki z krągłościami. Natomiast Katarzyna Sokołowska zwróciła uwagę, że Kamila ma małe stopy, ponieważ zmieściła się w regularny rozmiar pokazowy - 39. To ona też podjęła decyzję, żeby przebrać Kamilę w sukienkę, która pokaże jej największy atut - zgrabne nogi.

Ja nie wiem jak mam cię oceniać, czy w kategorii męskiej, że dobrze prezentujesz garnitur czy kategorii damskiej, że dobrze leży na Tobie sukienka, która nie będzie leżeć na Tobie tak dobrze jak na koleżance która ma obfity biust - powiedział fotograf. - Patrzę na to technicznie i jest to trudne. Pamiętaj, ze w programie jest nagość, zawsze jest bielizna.

Przewodnicząca jury, Joanna Krupa, uznała, że mimo wielu wątpliwości, Kamili należy dać szansę i sprawdzić, jak sobie poradzi w drugim etapie programu. Zażartowała, że problem, z kim będzie w pokoju - z chłopakami czy dziewczynami, należy odłożyć w czasie. 

Zobacz, jak wypadła Kamila Warzecha w "Top Model"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów