Po latach popularności „Randki w ciemno” TVP stawia na podobny format. Efekty już wiosną

Katarzyna Mordalska 12.01.2017
"Pierwsza randka" w TVP2
Fotografia: www.channel4.com

Program "First Dates" jest emitowany w Wielkiej Brytanii na Channel 4 i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Program "Pierwsza randka" pojawi się już wiosną 2017 roku na antenie TVP2. Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, produkcja wzbogaci nową ramówkę Telewizji Polskiej o program typu reality show, od których stacja zdawała się odchodzić na rzecz popularniejszych programów talent show.

Telewizja Polska musi walczyć o widza ze stacjami komercyjnymi, które nie są zobowiązane wypełnianiem misji publicznej. Mimo wszystko TVP musi dostosowywać ramówkę do potrzeb widza i decyzja o przejęciu brytyjskiego formatu "First Dates" najpewniej podyktowana jest właśnie tymi względami. W formule programu raczej nie znajdziemy misyjnych aspektów.

channel 4
Fotografia: www.channel4.com

Randka trochę w ciemno

Po zakończeniu emisji programu "Randka w ciemno" w 2005 roku, po blisko 13 latach istnienia na antenie, w telewizji publicznej nie pojawił się podobny format. Powodem usunięcia show była wówczas niska oglądalność. Teraz TVP wraca do tematu randek na antenie, ponownie próbując przyciągnąć widzów. Podobny format jest obecny na innych kanałach telewizji komercyjnej.

TVN Style emituje program "Apetyt na miłość", w którym pary poznają się w myśl zasady "przez żołądek do serca", nic wcześniej o sobie nie wiedząc. TTV ma swoją "Miłość potrzebną od zaraz", a dostępny w Polsce kanał TLC emituje kontrowersyjny, zagraniczny format "Randka w łóżku" (zobacz: "Undressed: randka w łóżku" to kolejna sensacja matrymonialna pod płaszczykiem eksperymentu). Z kolei produkcja stacji TVN "Ślub od pierwszego wejrzenia" okazała się hitem, więc stacja już ogłosiła przygotowania kolejnego sezonu. TVP najprawdopodobniej upatruje szansy na przejęcia widza konkurencji.

randka
Fotografia: Grafika: www.giphy.com

Sukces i miłość na ekranie

Formuła programu "First Dates",na bazie której powstanie polska edycja, polega na spotkaniu dwojga ludzi w restauracji. Podczas posiłku mają za zadanie dowiedzieć się o sobie jak najwięcej i zdecydować o ewentualnym kolejnym spotkaniu. Uczestnikom programu towarzyszą kamery, a nad pomyślnym przebiegiem spotkania czuwa właściciel restauracji. W programie biorą udział osoby w różnym wieku, a w każdym odcinku prezentowanych jest kilka spotkań.

W Wielkiej Brytanii program "First Dates" jest obecny na antenie Channel 4 od 2013 roku. Cieszy się dużą popularnością, więc wciąż powstają nowe sezony. Nie ma jeszcze informacji ze strony TVP, kiedy rozpoczną się castingi do polskiej edycji reality show. Mimo wszystko, informacja o włączeniu show do ramówki TVP2 wzbudziła ogromne zainteresowanie. Część komentujących artykuł w serwisie Wirtualnemedia.pl, zażartowała, że w TVP pracują romantycy, a letnia edycja show powinna zostać nakręcona na San Escobar.

Część internautów oczywiście wyraziła też wątpliwości co do tego, czy "Pierwsza randka" to na pewno format przeznaczony dla TVP. Pojawiają się jednak także głosy osób, które czekają na premierę. Wszystko zweryfikują wyniki oglądalności już wiosną.

komentarz
Fotografia: www.wirtualnemedia.pl
komenatarz
Fotografia: www.wirtualnemedia.pl
komentarz
Fotografia: www.wirtualnemedia.pl
komentarz
Fotografia: www.wirtualnemedia.pl
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów