Pierwszy rozwód i druga edycja. Producent "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zapewnia, że to nie rozrywka

Paulina Szestowicka 21.11.2016
"Ślub od pierwszego wejrzenia": Natalia Kobiela i Jacek Wojciechowski
Fotografia: www.facebook.com/slubodpierwszegowejrzeniaTVN

Społeczny eksperyment budzi coraz większe kontrowersje, a przy okazji zapewnia stacji TVN coraz większą oglądalność. 

Będzie drugi sezon programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". Producenci już szukają par do kolejnej edycji, która zostanie wyemitowana przez stację TVN jesienią 2017 roku. Szukają, chociaż jeszcze nie wiadomo, jak potoczyły się losy małżeństw pierwszego sezonu. 

Gazeta "Fakt" podała, że Natalia Kobiela i Jacek Wojciechowski rozwiedli się tuż po zakończeniu eksperymentu. Informacja pojawiła się chwilę po tym, jak na ekranach można było zobaczyć jak składają sobie przysięgę i wyruszają w podróż poślubną. Uczestnicy nie skomentowali doniesień gazety. Natomiast producent programu, Grzegorz Madej, w rozmowie z Natemat.pl zapewnił, że każdy rozwód będzie w pewnym sensie też jego porażką. Jego, a także ekspertów - profesora antropologii Bogusława Pawłowskiego, seksuologa Moniki Staruch i psychologa Piotra Mosaka.

Rosną emocje, rośnie oglądalność

"Ślub od pierwszego wejrzenia" jest hitem stacji TVN. Jak podają Wirtualnemedia.pl, odcinek ogląda średnio 1,4 mln widzów. Eksperyment społeczny okazał się być coraz bardziej wzbudzającym zainteresowanie programem rozrywkowym. Odcinek, w którym przeprowadzano teksty i poddawano uczestników badaniom nie był zdaniem oglądających tak ekscytujący jak pierwsze sprzeczki po podróży poślubnej i konflikty, które pojawiły się w chwili, kiedy małżonkowie musieli zamieszkać razem. 

Eksperci podkreślają, że oni muszą wykonać pewną pracę nad swoimi związkami. Przed nimi długa droga, bo wzięli ślub w ciemno - tłumaczy Grzegorz Madej dla Natemat.pl. - (…) to nie ma nic wspólnego z rozrywką. Wszystko jest przygotowywane na poważnie i z troską o tych ludzi. Nie bawiliśmy się ich kosztem, nie dobieraliśmy par na siłę. Mogliśmy mieć 4 pary, ale w tej puli, którą mieliśmy, nie znalazło się tyle.

Pary zostały dobrane na podstawie badania Bogusława Pawłowskiego, Kierownika Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Naukowy aspekt programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" jest często podkreślany przez producentów i ekspertów, jednak coraz więcej ludzi spłaszcza jego ideę twierdząc, że kolejny społeczny eksperyment będzie polegać nie na zawieraniu małżeństwa w ciemno, a na szukaniu idealnych genów i płodzeniu dzieci.

Ciąg dalszy nastąpi

Pewne jest to, że każdy z uczestników wiedział, na co się pisze i że eksperci nie pozostawią ich samych sobie także po zakończeniu show. Na pewno wyemitowany zostanie też "Ślub od pierwszego wejrzenia 2" - w końcu pierwsza edycja zapewniła stacji najwyższą oglądalność w tym czasie antenowym. Nie wiadomo, co zostanie zmienione w formule - możliwe, że w kolejnym sezonie, na wzór zachodnich, pojawi kolejny ekspert - ksiądz oraz wystąpią osoby homoseksualne, które wezmą ślub w kraju, w którym jest to legalne.

Małżeństwa z pierwszej edycji show "Ślub od pierwszego wejrzenia" być może przetrwały. Jak pokazały zagraniczne edycje, nie zawsze kończą się one rozwodami (zobacz: "Ślub od pierwszego wejrzenia" czasami, ale rzadko, kończy się szczęśliwie. Jak będzie w Polsce?). 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów