Nowy serial TVN nakręcą w Rybniku. Wiadomo, ile miasto zapłaciło za promocję

Redakcja 29.03.2017
Rybnik
Fotografia: www.instagram.com/rybnik.eu/

Stacja TVN jest gotowa do realizacji produkcji, a zdjęcia ruszą już niebawem. 

Rybnik zapłaci stacji TVN imponującą kwotę za promocję miasta w nowym serialu. 

W połowie kwietnia 2017 roku w Rybniku ruszą zdjęcia do nowej produkcji TVN. Serial na antenę trafi już jesienią i wszystko wskazuje na to, że śledzić będziemy w nim nie tylko losy bohaterów, w których wcielą się polscy aktorzy, ale również zobaczymy urokliwe zakątki miasta. Za taką promocję Rybnik zapłaci niemało, bo aż 369 tysięcy złotych

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, władze Rybnika podpisały z TVN Media umowę dotyczącą lokowania miasta w serialu. Kontrakt podpisano w wyniku rozstrzygniętego przetargu, który dotyczył promocji miasta poprzez jego lokowanie w serialu fabularnym na antenie ogólnodostępnej telewizji. Wybór stacji TVN był dość oczywisty, bo firma jako jedyna wystartowała w przetargu. 

Znani aktorzy gwarancją sukcesu? 

Władze Rybnika szczegółowo określiły swoje oczekiwania. Zgodnie z nimi produkcja, której tytuł jest pilnie strzeżoną tajemnicą, ma mieć minimum 12 odcinków, a emitowana ma być w dni powszednie i nie wcześniej niż o godzinie 20. Premiera serialu na małym ekranie ma odbyć się najpóźniej w październiku 2017 roku. Dodatkowo, w serialu musi być pokazanych minimum 36 ujęć plenerowych najważniejszych miejsc miasta. 

Oczywiście, w produkcji mają zagrać aktorzy znani z pierwszych stron gazet. W ich dialogach słowo "Rybnik" ma paść przynajmniej 6 razy i wyłącznie w pozytywnym bądź neutralnym kontekście. 

Powyższe wymagania nie przestraszyły władz TVN-u, bo postanowiły zrobić miastu "prezent" i, jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, zobowiązali się do zrealizowania aż 40 ujęć plenerowych i umieszczenia w scenariuszu słowa "Rybnik" 10 razy. 

Prawdopodobnie, jak donosi Dziennikzachodni.pl, nowa produkcja TVN będzie serialem medycznym z gatunku procedural. To oznacza, że wokół głównych bohaterów w każdym odcinku pokazywany jest osobny przypadek medyczny. 

Okazuje się, że nie tylko marki słono płacą stacjom telewizyjnym za lokowanie produktów. Żeby wypromować miasto, też trzeba "sypnąć groszem". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów