Nie tylko "Kevin sam w domu". 10 filmów, które w święta warto obejrzeć w telewizji

Redakcja 21.12.2016
Kadr z filmu "Służące"
Fotografia: www.youtube.com

W tym roku stacje telewizyjne przygotowały dla swoich widzów wyjątkową ofertę filmową. 

Są takie pozycje filmowe, bez których wielu widzów nie wyobraża sobie świąt. Ponieważ towarzyszą nam już od wielu lat, fakt, że ponownie zobaczymy je w świąteczne dni, jest dla nas oczywisty. Wszelkie zmiany w ramówce spotykają się z głośnym sprzeciwem telewidzów. Tak było w przypadku filmu "Kevin sam w domu", który w Polsce zadebiutował w 1992 roku. Kiedy kilka lat temu Polsat chciał zrezygnować z emisji tego kultowego filmu, telewidzowie zaczęli protestować. Opłaciło się - również w tym roku Kevin zagości na szklanym ekranie. 

W świątecznej ramówce pojawią się też inne znane produkcje, jak na przykład "Szklana pułapka", bez której wielu nie wyobraża sobie świąt. Jakie jeszcze filmy warto obejrzeć podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia? Najlepsze ku temu będą oczywiście filmy komedie. Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem po filmach, które w tym roku wyemitują największe stacje telewizyjne w Polsce.

"Kevin sam w domu"

Dobrze znane wszystkim przygody ośmioletniego Kevina będziemy mogli obejrzeć jak zwykle w Polsacie, 24 grudnia o godzinie 20:05. Chłopiec, ponieważ został sam w domu, musi radzić sobie ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice. Będzie musiał stawić czoła także dwóm złodziejaszkom, którzy zamierzają okraść dom McAllisterów. 

"Powiedz tak"

To już kolejna komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą. Mary (Jennifer Lopez) jest organizatorką ślubów, która sama nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu. Gdy poznaje przystojnego lekarza (Matthew McConaughey) orientuje się, że to jego wesele ma już wkrótce zorganizować. Tę przebojową komedię wyemituje TVP 2, 24 grudnia o godzinie 20:10. 

"Shrek Forever"

Czy jest ktoś, kto choć raz nie śledził przygód sympatycznego zielone ogra? Chyba nie. "Shrek" cieszył się tak dużą popularnością, że jego twórcy nakręcili jego kolejne części. Jedną z nich "Shrek Forever" będziemy mogli obejrzeć 24 grudnia o godzinie 20:00 na kanale TVN. 

"Sposób na teściową"

Jeśli przy wigilijnym stole nie potraficie dogadać się z najbliższymi, koniecznie obejrzyjcie ten film. W roli głównej Charlotte (Jennifer Lopez), która poznaje mężczyznę swoich marzeń. Jego matka (Jane Fonda) jest jednak z piekła rodem. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Komedię romantyczną będziemy mogli obejrzeć 24 grudnia o godzinie 22:00 na kanale TVN. 

"Szklana pułapka"

Tak jak świąt nie byłoby bez filmu "Kevin sam w domu", tak i bez "Szklanej pułapki" trudno byłoby się obejść. Grupa terrorystów, która opanowała wieżowiec w Los Angeles nie spodziewa się, że w budynku znajduje się także policjant John McClane. Bezwzględny pojedynek pomiędzy nimi będzie można obejrzeć na kanale Polsat Film, 24 grudnia o godzinie 23:20. 

"Holiday" 

Amanda (Cameron Diaz), bizneswoman z Los Angeles i redaktorka Iris (Kate Winslet) z Londynu, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Ich przygody będziemy mogli śledzić w telewizji Puls, 25 grudnia o godzinie 20:00. 

"Kochaj albo rzuć"

Pawlak i Kargul, wraz z wnuczką Anią, lecą do Chicago za zaproszenie Johna, brata Kazimierza. Ten kultowy już film wszyscy jego miłośnicy ponownie będą mogli obejrzeć 25 grudnia o godzinie 11:45 w TVP 2.

"Red"

To komedia sensacyjna w doborowej obsadzie. Emerytowani agenci specjalni CIA zostają wrobieni w zamach. Aby się ratować, muszą reaktywować stary zespół. Tę przebojową komedię wyemituje stacja TVN, 25 grudnia o godzinie 20:00. 

"Służące"

To adaptacja bestsellerowej powieści Kathryn Stockett. Opowieść choć jest fikcyjna, zawiera sporo prawdy. Akcja filmu rozgrywa się w Ameryce, w czasach, kiedy obowiązywała segregacja rasowa. Pewnego dnia początkująca dziennikarka zaczyna spisywać historie czarnoskórych służących wywołując skandal wśród wyższych sfer. Tę wyjątkową produkcję będzie można obejrzeć 26 grudnia o godzinie 20:25 w TVP1.

"Listy do M."

Historię pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, którzy podczas świąt odnajdują miłość, wyemituje telewizja TVN, 26 grudnia o godzinie 20:00. Film warto obejrzeć chociażby ze względu na znakomitą polską obsadę. W produkcji wystąpili m.in. Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat i Agnieszka Wagner. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów