Najsłynniejszy komik USA przechodzi do Netflixa. Jego program o gwiazdach w samochodzie będzie jeszcze lepszy

Redakcja 18.01.2017
Jerry Seinfeld
Fotografia: ONS

To show o niczym, ale ta pustka wciąga jak czarna dziura. 

Jerry Seinfeld, który od 1989 roku zachwycał mieszkańców Stanów Zjednoczonych "Kronikami Seinfelda", szybko ze zwykłego stand-upera stał się jednym z ulubionych komików amerykańskich wyższych sfer i zwykłych obywateli. Jego spektakularny sukces oddalił go trochę od twórców takich jak Luis C.K. czy jego wieloletni przyjaciel Larry David, jednak wciąż cieszy się bardzo dużym uznaniem nawet najbardziej wymagających widzów. Oprócz tego posiada największą na świecie kolekcję samochodów marki Porche. 

Po kilkuletnim zastoju, o Jerrym zrobiło się ponownie bardzo głośno pod koniec 2015 roku, kiedy wyemitowano odcinek programu "Comedians in Cars Getting Coffe" z gościnnym udziałem Baracka Obamy. Ten program, emitowany od 2012 roku na platformie Crackle należącej do Sony, w którym występują największe gwiazdy show-biznesu i komedii, zostanie udostępniony na Netflixie. Oprócz tego Seinfeld nagra dwa specjalne odcinki stand-upowe i weźmie udział w tworzeniu scenariusza do komedii i w pracach nad nowym programem.

Kiedy wpadłem na pomysł tego programu, Netflix jeszcze nie istniał, cały ten biznes polegał na wysyłaniu płyt DVD w kopertach. Bardzo się cieszę, że zaczęliśmy współpracę, z dwóch różnych perspektyw. Jestem bardzo podekscytowany, że będę miał okazję pracować z Tedem Sarandosem. Ten człowiek nie tylko podziela mój entuzjazm do komedii i stand-upu, ale także stworzył najbardziej niesamowitą platformę do dostarczania tej komedii. Czegoś takiego nigdy dotąd nie było – napisał Seinfeld w oficjalnym oświadczeniu.

Seinfeld i Obama
Fotografia: East News

Szansa na rozwój

Program "Comedians in Cars Getting Coffeeoprócz wspomnianego już Baracka Obamy gościł gwiazdy telewizji i social mediów. Każdy gość jeździ innym modelem samochodu i pije kawę w innej kawiarni w towarzystwie Seinfelda. Na przykład: David Letterman Volvo 960, Howard Stern Pontiaciem GTO, Sarah Jessica Parker Fordem LTD Country Squire, a Obama Corvettą Sting Ray.

Program dwukrotnie otrzymał nagrodę Amerykańskich Producentów Telewizyjnych (w 2015 i 2016 roku), trzy razy był nominowany do Emmy, każdy sezon ogląda około 100 milionów widzów. Wielu internautów twierdzi, że gdyby nie Seinfeld, James Corden nie wymyśliłby swojego cyklu "Carpool karaoke". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów